В Івано Франківську презентували книжки про УСС

В Івано-Франківську презентували серію книжок про історію та ідеологію Українських січових стрільців, що вийшла друком до 110-ї річниці створення легіону УСС.

До серії ввійшли перевидання праць Осипа Думіна (вперше опубліковано в «Червоній калині» 1936 р.) та Степана Ріпецького (вперше опубліковано 1956 р.), а також праці сучасних авторів – професора Миколи Лазаровича та професора Івана Монолатія.

За словами голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича, видання цих тематичних книг і їх презентація в рамках відзначення 110-ї річниці Легіону УСС є ініціативою громадянського суспільства.

«У 1990 році, коли я працював вчителем історії в школі в Микуличині, то я хотів дітям розказати щось справжнє, а не радянські наративи. Я мав архівні книжки про Січових стрільців, або ж книжки, перефотографовані в архіві, і я їм вже тоді розповідав нашу справжню історію. Сьогодні шукати нічого не треба, ми видаємо ці книжки. Головне, щоб хтось їх читав…

Ми в обласній раді прийняли рішення закупити і передати по одному набору цих книжок в публічні бібліотеки всіх громад області. Адже в час коли йде війна з московським агресором, треба плекати в суспільстві повагу до своєї історичної воїнської слави – козацької, січового стрілецтва, вояків ОУН та УПА, щоб вона стала стимулом для теперішньої воїнської слави», – переконаний Олександр Сич.

Як наголосив автор книжки «УСС. Ідея і чин», упорядник серії професор Іван Монолатій, ця ініціатива є дуже важлива. І наслідком співпраці науковців і громадськості стала серія цих книжок, де представлені як класичні праці з історіографії цього добровольчого формування, так і дослідження сучасних авторів.

«Ця серія більшою мірою висвітлює питання українського січового стрілецтва саме у вимірі популярно-наукової літератури. Адже науковий доробок ми будемо ще мати, а це – література доступна для розуміння пересічним громадянам: хто такі Січові стрільці, для чого Легіон був створений в умовах бездержавності, устрій та багато іншого, що розкриває історію Легіону УСС та його роль у творенні української державності», – каже науковець.

Бліц-Інфо

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа