В Одесі відбудеться дискусія «Збереження культурної спадщини та пам’яті під час війни»

 

Запрошуємо на дискусію «Збереження культурної спадщини та пам’яті під час війни» за участі Богдана Логвиненка, Ольги Гончар, Катерини Кулай, Вахтанґа Кебуладзе та Олени Гусейнової, що відбудеться 31 січня о 16:00 в Одеському національному художньому музеї (Одеса, вул. Софіївська, 5а).

Вхід на подію вільний!

Війна ставить під загрозу не лише життя людей, але й цілісність культурної спадщини України. Як вберегти унікальну історію та багатовікову культуру від російських загарбників?

Окупанти крадуть музейні експонати та історичні артефакти, а що не можуть розграбувати — нищать. У 2022 році вони спалили історико-краєзнавчий музей Марії Примаченко на Київщині. Тієї ж весни російська ракета влучила в Національний музей Григорія Сковороди в Харківській області. У квітні 2023-го зруйнували краєзнавчий музей у Куп’янську. Через підрив Каховської ГЕС на Херсонщині знищений будинок-музей художниці Поліни Райко. А 2024 рік почався з влучання «шахедів» у музей Романа Шухевича на Львівщині…

І це лише найгучніші культурні збитки, які несе Україна внаслідок загарбницької війни Російської Федерації. Тож питання турботи про національну культурну спадщину це не питання повоєнної відбудови, а сьогодення. Втратимо зараз — втратимо бекґраунд для майбутнього.

Як в умовах війни зберігати нематеріальні та матеріальні надбання, що формують нашу ідентичність та історичну пам’ять? Про це запрошують поспілкуватися 31 січня в Одеському національному художньому музеї.

Наші учасники

Катерина Кулай, в. о. директора Одеського національного художнього музею

Ольга Гончар, культурологиня та директорка львівського музею «Територія Терору»

Вахтанґ Кебуладзе, філософ, публіцист і перекладач

Богдан Логвиненко, письменник, журналіст та засновник проєкту Ukraїner

Модеруватиме зустріч Олена Гусейнова, письменниця, радіоведуча та радіодокументалістка.

Вахтанґ Кебуладзе розповідає: «У цій геноцидній російській війні проти народу України ми маємо перемогти жахливого російського ворога. Російська «культура» завжди була і залишається насамперед інструментом маніпулятивного впливу. Російська «культура» – це симптом хвороби російського світу смерти, яку треба лікувати».

Подія відбудеться 31 січня о 16:00 в Одеському національному художньому музеї (Одеса, вул. Софіївська, 5а).

Дискусія реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

Організатори: громадська організація «Форум видавців» у партнерстві з медіа «Українська правда» та Одеським національним художнім музеєм

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа