Запрошуємо на дискусію «Збереження культурної спадщини та пам’яті під час війни» за участі Богдана Логвиненка, Ольги Гончар, Катерини Кулай, Вахтанґа Кебуладзе та Олени Гусейнової, що відбудеться 31 січня о 16:00 в Одеському національному художньому музеї (Одеса, вул. Софіївська, 5а).
Вхід на подію вільний!
Війна ставить під загрозу не лише життя людей, але й цілісність культурної спадщини України. Як вберегти унікальну історію та багатовікову культуру від російських загарбників?
Окупанти крадуть музейні експонати та історичні артефакти, а що не можуть розграбувати — нищать. У 2022 році вони спалили історико-краєзнавчий музей Марії Примаченко на Київщині. Тієї ж весни російська ракета влучила в Національний музей Григорія Сковороди в Харківській області. У квітні 2023-го зруйнували краєзнавчий музей у Куп’янську. Через підрив Каховської ГЕС на Херсонщині знищений будинок-музей художниці Поліни Райко. А 2024 рік почався з влучання «шахедів» у музей Романа Шухевича на Львівщині…
І це лише найгучніші культурні збитки, які несе Україна внаслідок загарбницької війни Російської Федерації. Тож питання турботи про національну культурну спадщину це не питання повоєнної відбудови, а сьогодення. Втратимо зараз — втратимо бекґраунд для майбутнього.
Як в умовах війни зберігати нематеріальні та матеріальні надбання, що формують нашу ідентичність та історичну пам’ять? Про це запрошують поспілкуватися 31 січня в Одеському національному художньому музеї.
Наші учасники
Катерина Кулай, в. о. директора Одеського національного художнього музею
Ольга Гончар, культурологиня та директорка львівського музею «Територія Терору»
Вахтанґ Кебуладзе, філософ, публіцист і перекладач
Богдан Логвиненко, письменник, журналіст та засновник проєкту Ukraїner
Модеруватиме зустріч Олена Гусейнова, письменниця, радіоведуча та радіодокументалістка.
Вахтанґ Кебуладзе розповідає: «У цій геноцидній російській війні проти народу України ми маємо перемогти жахливого російського ворога. Російська «культура» завжди була і залишається насамперед інструментом маніпулятивного впливу. Російська «культура» – це симптом хвороби російського світу смерти, яку треба лікувати».
Подія відбудеться 31 січня о 16:00 в Одеському національному художньому музеї (Одеса, вул. Софіївська, 5а).
Дискусія реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».
Організатори: громадська організація «Форум видавців» у партнерстві з медіа «Українська правда» та Одеським національним художнім музеєм