Авторка тексту: Оксана Кулинич, колишня викладачка з Нью-Йорку, голова конкурсу робіт про Голодомор – ініціативи Комітету США з визнання Голодомору геноцидом.
На основі тогорічного успіху, Комітет США з визнання Голодомору геноцидом з радістю оголошує переможців 2024 року учнівського конкурсу з робіт про Голодомор-геноцид в Україні.
Метою конкурсу є підвищення розуміння студентами Голодомору-геноциду, здійсненого проти народу України під час сталінського режиму в 1930-х роках, який призвів до смерті мільйонів. Вивчення Голодомору сьогодні стає все більш актуальним, адже ми бачимо ту ж терористичну державу, яка повторює геноцид проти українського народу.
Переможцями конкурсу в категорії 11-12 класів стали: Роуз Мартін з Immaculate Heart Academy селища Вашингтон Тауншип, штат Нью-Джерсі, яка посіла перше місце; Юліана Ковтуненко з Oliver Ames High School у Норз-Істона, штат Массачусетс, зайняла друге місце; а Кайла Мацеда з Lincoln High School у Йонкерсі, штат Нью-Йорк, посіла третє місце.
Переможцями в категорії 9-10 класів стали: Вікторія Хокінз з Jefferson Forest High School у Форесті, штат Вірджинія, яка зайняла перше місце; Меланія Сидор з Walsh Jesuit High school у Каягога-Фолс, штат Огайо, та Марія Устименко з Ukrainian Sunday School at Epiphany of Our Lord у Сент-Пітерсберзі, штат Флорида, поділили друге місце, в той час, як Ірина Дукас та Софія Диміцька з James B. Conant High School у Гоффман-Естейтс, штат Іллінойс, зайняли третє місце. Також відзначили роботу Софії Войтюк з Hopewell Valley Central High School у Пеннінгтоні, штат Нью-Джерсі, та Рейчел Абботт з Padua Academy у Вілмінгтоні, штат Делавер.
Переможці конкурсу отримали призи у розмірі $500 за перше місце, $300 за друге місце та $100 за третє місце. У разі двох переможців в одній категорії кошти будуть розподілені між переможцями. Школи-переможці також отримали нагороди у розмірі $75, $50 та $25 відповідно для придбання матеріалів, пов’язаних з Голодомором. Їм було надано список рекомендацій, які можна використовувати для покращення їхнього навчального плану з питань Голодомору.
З метою заохочення студентів брати участь у конкурсі з Голодомору-геноциду в Україні, організатори події провели широкомасштабну роботу з привернення уваги вищих шкіл та українських організацій по всій США. Учасники конкурсу представляли школи з Коннектикуту, Делаверу, Флориди, Іллінойсу, Массачусетсу, Небраски, Нью-Джерсі, Нью-Йорка, Огайо, Пенсильванії та Вірджинії. Нашою метою є розширення участі у конкурсі більшої кількості штатів та, відповідно, додавання Голодомору-геноциду до їхнього навчального плану.
Журі, до якого входили Єлизавета Буняк, Лідія Хома, Крістін Тимків-Ханіфін, Дарія Горбачевська, Леся Кащак, Оксана Кулинич та Донна Воронович, хоче відзначити студентів та їхніх вчителів за їхню наполегливу роботу та участь у конкурсі. Дуже приємно було побачити, що значна кількість учасників – це недавно прибулі біженці з України.
Особливо важливі відгуки від вчителів, які дізналися про Голодомор через презентацію учнів. Аарон Леві, вчитель світової історії з Нью-Джерсі, зазначив, що багато учнів вперше стикнулися з інформацією про Голодомор. Учні Бетсі Енгель з Огайо були шоковані, дізнавшись про жахи Голодомору. Вчитель Пітер Рузінка з Іллінойсу заявив, що його учень висловлювався з великою пристрастю про тему, використовуючи особисті зв’язки, і що вплив поточної війни на його сім’ю надзвичайно великий. Вчитель Ліанна Шван з Нью-Йорка вказала, що відчула гордість учня щодо його дослідження і представлення інформації про свою культуру та минуле своєї нації. Бріттані Поттс, спонсорка українського клубу у своїй школі в Іллінойсі, відзначила, що наполегливість учнів надихала, і вони продовжують знаходити нові способи поділитися своєю любов’ю до України. Учні дуже позитивно реагували на тему і були глибоко зацікавлені протягом усього виступу.
Так само вчителька Емма Веллз з Массачусетсу зазначила, що учні ставили питання та проводили паралелі з іншими геноцидами у світі. Учні 9 класу світової історії Джоно Пішетта з Огайо були схвильовані інформацією про Голодомор та його зв’язок з поточними подіями. Інший учень з класу історії U.S. II Honors Сью Кенні з Нью-Джерсі зауважив, що проєкт про Голодомор був найглибшим проєктом, який він коли-небудь досліджував, і що він був дуже вражений. За словами вчителя Меттью Оджера з Массачусетсу, його учні раніше не знали про цей геноцид, тому це було інформативно і шокуюче одночасно. Це дало їм можливість зрозуміти боротьбу та наполегливість українського народу. Один з учасників з Вірджинії продовжив свій проєкт та виграв перше місце у шкільному конкурсі історії та буде переходити на рівень округу.
Ми хотіли б особливо відзначити доктора Сью Кенні з Нью-Джерсі, переможця премії 2020 року HREC (Holodomor Research and Education Consortium) за розробку уроку з Голодомору, за надання додаткового завдання на тему Голодомору. Багато учнів скористалися цією можливістю. Коли один з учнів сказав своєму батькові, що він працює над проєктом про Голодомор, він запитав: “Що таке Голодомор?”
Конкурс учнівських робіт про Голодомор – чудовий інструмент, який дає студентам можливість не лише досліджувати тему, але й представляти свої висновки іншим. У рамках критеріїв конкурсу студентам доводилося представляти свою роботу перед групою. Цей конкурс надав студентам можливість популяризувати знання про Голодомор не лише серед своїх однолітків та вчителів, але й серед широкої громадськості, тим самим розширюючи знання про Україну. Багато студентів встановили чіткий зв’язок між Голодомором та нинішньою російською геноцидною війною проти України.
Форма зворотного зв’язку для вчителів, яка вказувала на готовність і вплив презентації студента, також була частиною конкурсу. Вчителі заявили, що хотіли б, щоб їхні студенти брали участь у наступному році, і тепер будуть включати Голодомор у свої навчальні програми.
Конкурс студентів з Голодомору може мати далекосяжні наслідки. Еллері Франческіні, переможець конкурсу Голодомору 2023 року, написав нам: “Після конкурсу я дізнався багато нового про Україну і навіть став волонтером, щоб допомагати молодим українцям вивчати англійську мову. Це стало важливим завданням для мене.”
Усі, хто цікавиться допомогою у роботі над цим важливим проєктом, можуть написати на адресу електронної пошти [email protected] для отримання додаткової інформації.
Джерело: СКУ