Відділ інформаційної діяльності Лубенського міськвиконкому та телекомпанія «Лубни» продовжують створювати короткометражні просвітницькі відеоролики про видатних особистостей, на честь яких названо вулиці у громаді та життя і діяльність яких пов’язані з Лубенщиною. Веде ці передачі начальниця інформаційного відділу Лубенської міської ради Віта Коваленко. Проєкт має назву «Повернуті із небуття». Нещодавно у межах цього відеопроєкту створили відеоролик про Євгена Чикаленка –мецената, видавця, публіциста, члена Старої Громади, ініціатора заснування Товариства Українських Поступовців, учасника боротьби за незалежність України в XX столітті.
До речі, рішенням сесії Лубенської міської ради вулицю Першотравневу і два провулки Першотравневі у Лубнах перейменували на честь Євгена Чикаленка https://uinp.gov.ua/istorychnyy-kalendar/gruden/21/1861-narodyvsya-yevgen-chykalenko-mecenat-vydavec Депутати громади врахували протокол №4 засідання комісії з реалізації державної політики відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу на території Лубенської територіальної громади. У ньому зазначено напрацювання лубенських фахівців, пропозиції містян та представництва Українського інституту національної пам’яті (УІНП). Як відомо, згадану комісію створили розпорядженням Лубенського міського голови Олександра Грицаєнка. До цього дорадчого органу увійшли місцеві фахівці, історики, співробітники органів місцевого самоврядування та Лубенського краєзнавчого музею, журналісти та представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар. Очолює комісію секретар Лубенської міської ради Маргарита Комарова. На 35-ій сесії міськради було підтримано низку пропозицій Маргарити Комарової та Олега Пустовгара. Серед іншого, вирішено перейменувати в м. Лубни Лубенського району Полтавської області: вулицю Першотравневу на Євгена Чикаленка, аналогічно провулок Першотравневий 1 і провулок Першотравневий 2.
Довідково:
Євген Чикаленко – борець за незалежність України у 20 столітті, видатний діяч Української революції 1917-21 рр., меценат, видавець, публіцист, член Старої Громади, ініціатор заснування організації, з якої народилася Українська Центральна рада- Товариства Українських Поступовців. Життя і діяльність пов’язані з Лубнами. Був одружений і Марією Вікторівною Садик родом з Лубенщини. Молоде подружжя з Харкова переїздить до Лубенщини, де починає господарювати. Мешкав у маєтку Кононівка, придбаному у 1899 року (тогочасна Пирятинська волость Лубенського повіту). Детальніше на офіційному сайті УІНП https://tinyurl.mobi/32xim).
У межах відеопроєкту «Повернуті із небуття» у Лубнах також створили відеоролики про таких видатних Українців:
—полковник Лубенського полку Гетьманщини Дмитро Зеленський
–кобзар Євген Адамцевич
–письменник і етнограф Матвій Номис;
–Президент УНР у вигнанні, соратник Петлюри Андрій Лівицький;
– соратник Петлюри, Генеральний суддя УНР, Генеральний прокурор у добу Центральної Ради, український вчений, видатний юрист, історик, дипломат, громадський і політичний діяч, письменник, педагог, член п’яти наукових товариств Сергій Шелухін
https://www.youtube.com/watch?v=TSbVYNzdERE
– громадсько-політичний й театральний діяч, художник, видавець, енциклопедист, активіст УРДП, голова Леґіону імені Симона Петлюри в Австралії Федір Габелко
https://www.youtube.com/watch?v=k6s5wtIRxY0
Представництво УІНП в Полтаві