Степан Ленкавський «Монах ОУН»

lenkavskyВ Івано-Франківську з ініціативи Інституту Наукових Студій Націоналізму відбулася презентація книги «Монах ОУН», авторства Олександра Сича.

Книга є першою частиною життєпису ідеолога та керівника ОУН Степана Ленкавського «В краю». Вона відображає родовід Ленкавського, життєвий шлях та політичну діяльність у молодіжних націоналістичних організаціях, що передували ОУН, участь в установчому Конгресі Українських Націоналістів, активну участь у розбудові структури ОУН на Західній Україні, ув’язнення в польських та нацистських тюрмах і концтаборі смерті Аушвіц.

Як відзначив автор, доктор політичних наук Олександр Сич, книгу презентували 6 липня у День народження Степана Ленкавського, вшанувавши його пам’ять.

msg1081165244-451858-1024x682

«Перш за все, хочу привітати краян з Днем народження Степана Ленкавського. Символічно, що у цей день я презентую першу частину академічного життєпису ідеолога ОУН. Вперше короткий нарис про Ленкавського я написав ще в 1998 році, але це був нарис для легкого читання. Після того мені вдалося опублікувати спочатку тритомник його творів, а сьогодні я маю амбітну мету – опублікувати чотиритомник. Поряд з публікацією творів Ленкавського я опрацьовував академічний підхід до його життєпису. Ця книжка – перша частина його життєпису. Я умовно поділяю її на дві частини: «В краю» і «На еміграції».

msg1081165244-451856-1024x682

Про Ленкавського я можу дуже багато розповідати, бо понад 20 років досліджую його постать. Його життя неможливо описати без ОУН. Він не мав сім’ї, все життя жив для ОУН. Його називали «Сумлінням організації ОУН». На нього рівнялися, називали також «Монахом ОУН». Деякі автори називали його «Тінню Степана Бандери» або інтелектом того, що робив Бандера. Ленкавський був такою «інтелектуальною машиною», яка супроводжувала всю діяльність Бандери», – розповів науковець.

msg1081165244-451853-1024x682

Модератор заходу, рецензент видання, доктор політичних наук Іван Монолатій наголосив:

«Важливо, що референтом в цій книзі виступає український націоналізм як ідеологія. Він виступає не як якась музейна річ, а конструює сучасну українську ідентичність. А вона, своєю чергою, неможлива без українського націоналізму і це доводить у своїй праці Олександр Сич.

Той факт, що книга з’явилась в цей важкий для нашої держави час, говорить про те, що досвід українського націоналізму треба вивчати з наукової точки зору. Мені, як рецензенту, здається, що це авторові вдалося, тому будемо чекати на другу частину цього видання і цілісно говорити про це дослідження та внесок Олександра Сича у вивчення історії ОУН, зокрема через постать Степана Ленкавського», – наголосив Монолатій.

Доктор історичних наук Сергій Адамович додав, що книга легко читається, тож буде цікавою широкому колу читачів.

«Книга має широке тло, як і перевидання збірника «Євген Коновалець та його доба». Коли ви прочитаєте цю книгу, ви не лише дізнаєтесь суто біографію, а отримаєте відповіді на питання, які вас хвилювали. Я з насолодою читав, бо чогось не знав, а в чомусь плутався.

Книга читається легко, тут дізнаємось, як все розвивалося та в яких формах. Фактично, це історія видатної особи українського націоналізму на тлі тих подій», – пояснює Адамович.

ІНСН

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа