Паспорт твоєї ідентичності. Підсумки проєкту

У понеділок, 20 травня 2024 року, в Музеї Національного університету «Києво-Могилянська Академія» відбулася презентація результатів і проєкту «Паспорт твоєї ідентичності».


Протягом 6 місяців команда проєкту досліджувала та розповідала унікальні факти про унікальні історичні об’єкти, зображені на сторінках паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

«Ідея проєкту існувала давно, і я дуже тішуся з того, що нам вдалося його зрештою реалізувати і що результат був добре сприйнятий цільовою аудиторією. Поєднання академічного та креативного підходу дозволило створити привабливий продукт, що базується на науково достовірній інформації. Таке ненав’язливе занурення у власну історію через знакові пам’ятки, зображені на сторінках закордонного паспорта, сприятиме закарбуванню цих символів у свідомості наших громадян. Відомий український соціолог Євген Головаха стверджував, що національна ідентичність має три складові – це ставлення до минулого, сучасного і майбутнього нації, приналежність до якої ти відчуваєш. Якщо в тебе немає уявлення про її минуле – твоя ідентичність неповноцінна. Тож, сподіваємось, що наші відеорозповіді сприятимуть розширенню уявлення громадян України про своє минуле, і ствердженню української політичної нації», розповідає Вікторія Колеснікова, кандидатка історичних наук, зав. Наукової бібліотеки Інституту археології НАН України, секретарка правління ВГО «Спілка археологів України».


«Ми мали чітку мету — змотивувати українців досліджувати свою культурну спадщину й національну ідентичність. Ще на етапі виробництва нам вдалося запартнеритися з великою кількістю українських інституцій та установ, зокрема, і з Міністерством закордонних справ, будівля якої також зображена на одній зі сторінок. Пізніше МЗС повідомило, що поширить на своїх сторінках та покаже в установах, які підпорядковуються цьому відомству, не лише один ролик, а всю серію. І ми цим неймовірно пишаємось!», додає Наталя Засядько, продюсерка linza agency.


Захід відбувся у форматі дискусії: обговорювали, чому сьогодні важливо говорити про культуру та яким чином історичні об’єкти та події формують національну ідентичність.

«Історичні об’єкти ми сприймаємо як символи. Вони є місцями сили, вони дозволяють відчувати нам власну гордість. Важливо не просто знати, що є такий об’єкт, а розуміти його історію, спадщину, яка з цим об’єктом пов’язана», розповідає Володимир Тиліщак, заст. директора УІНП, кандидат історичних наук.

Під час заходу команда презентувала ролик-маніфест, який має надихнути зробити перший крок до пізнання власної історії, а також авторську книжку з колажними листівками, де зображено всі унікальні об’єкти зі сторінок закордонного паспорта України.

Крім анімацій і медіа матеріалів, у рамках проєкту було розміщено 212 плакатів на сітілайтах та метролайтах Києва, Харкова, Одеси, Чернігова і Сум, а також у поїздах Інтерсіті+.

Проєкт реалізовується ВГО «Спілка археологів України» у партнерстві з комунікаційною агенцією для НУО (NGO) та соціально значущих проєктів linza agency за підтримки Фонду “Партнерство за сильну Україну”. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ВГО «Спілка археологів України» і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа