З глибоким сумом повідомляємо, що 23 грудня після тривалої тяжкої хвороби відійшов у Вічність провідний довголітній член Організації Українських Націоналістів (бандерівців)
Роман Круцик «Остап».
Народився Роман Миколайович Круцик 6 липня 1945 року в селі Яблунів Галицького району. Закінчив Львівський технікум залізничного транспорту, працював на локомотиворемонтному заводі машиністом поїздів.
Належав до перших членів Української Гельсінської Спілки з 1988 р. Зі створенням в Україні осередків товариства «Меморіал», очолив його з 1989 р. в Івано-Франківській області. Він увійшов в історію України як той, хто розпочав пошуки в 1989 р. жертв комуністичних репресій 1939-1941 в «Дем’яновому Лазі» та здійснював ексгумацію. Був серед засновників і лідерів Народного Руху та Конгресу Українських Націоналістів. Роман Круцик був обраний депутатом Івано-Франківської обласної ради 1-го скликання, очолював комісію у справах законності, прав людини й правопорядку.
Десять років був членом Головного Проводу ОУН (б), учасник Великих Зборів ОУН.
У 1994 р. обраний народним депутатом України 2-го скликання і переїхав до Києва. Брав участь в гуманітарних поїздках до воюючої Ічкерії, здійснював операцію вивезення родини Джохара Дудаєва. Очолював Київську організацію товариства «Меморіал» імені Василя Стуса. Був організатором багатьох наукових та меморіальних заходів в різних регіонах України та за її межами.
Один з ініціаторів створення та перших керівників Українського Інституту Національної Пам’яті. Був ініціатором створення в 2007 р. «Музею совєцьких окупацій» та очолював його. Здобував юридичну освіту у Львівському державному університеті ім. Івана Франка.
За свою невтомну пошукову працю та професійні здобутки нагороджений «Орденом Свободи» (2010 р.) та орденами «За заслуги» II і III ст.
Упорядник наукових збірників «Дем’янів Лаз: Геноцид Галичини. Жертвам комуністичного терору 1939-1941 на Прикарпатті присвячується», 2009 р. та «Народна війна», 2011 р. і однойменної виставки.
Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким.
Світла і вічна пам’ять, Друже «Остапе»…