Один день в одній світлині – історія українського Чикаго.
РАДІОСТОРІНКИ УКРАЇНСЬКОЇ ХВИЛІ:
Йосип Сліпий був людиною, яка у середині ХХ століття змусила цілий світ відкрити очі на українську греко-католицьку церкву. Будучи в’язнем, каторжником, Божа воля розпорядилась так, що він знову опиняється на волі.У 1963 році глава УГКЦ Йосип Сліпий прибув у Рим. За його звільнення клопотали перед керівником СРСР Микитою Хрущовим американський президент Джон Кеннеді і Святіший отець Іван ХХІІІ. Радянська влада сподівалась, що відправить його на лоно Авраама, та Боже Провидіння покерувало таким чином, що Патріарх вдихнув нове життя в УГКЦ. З ім’ям Патріарха пов’язано чимало подій в українському Чикаго. У нашому місті ми маємо пам’ятник Святішому, який збудовано на кошти благословенної ним громади – парафії св. Володимира і Ольги у Чикаго. Це людина гідна подиву.(Зустріч Блаженнішого Патріарха Йосифа в Чикаго. 1968 рік. )
Слова з Заповіту, написаному Блаженнішим в 70-их роках:
„Сидячи на санях…”, лечу думками до всіх моїх братів і сестер в Україні і на просторах усього Радянського Союзу, до тих, що страждають на волі, і до тих, що караються у в’язницях, в таборах непосильної праці і смерти… Між ними бачу нових борців, науковців, письменників, митців, селян, робітників. Бачу між ними шукачів істини та оборонців справедливости. Чую їхній голос в обороні основних прав людини і людської спільноти. З подивом дивлюся на них, як вони боронять своє українське слово, збагачують свою українську культуру, як усіми силами свого ума і серця рятують українську душу. І співпереживаю з ними всіма, бо їх за те переслідують як злочинців.
Молюся за вас, мої Браття, і прошу Бога, щоб дав вам силу боронити природні і Божі права кожної людської істоти і спільноти. Благословляю вас як Глава Української Церкви, як Син Українського народу, як Ваш брат, Ваш Соузник і Сострадалець!Смиренний Йосиф Патріярх
(1970 – навечір’я празника Непорочного зачаття Пречистої Діви Марії 1981)