Український військовий, який навчається в Німеччині прирівняв «Леопард» до «Мерседеса»

Leopard 2-24

Мюнстер, Німеччина, 20 лютого (Reuters). Український солдат порівняв німецькі танки Leopard2 з Mercedes, коли проходив навчання з ними перед прибуттям на поле бою, сказавши, що сподівається, що вони принесуть прорив у війні.

Він серед десятків українських військових, які Німеччина тренує на тренажерах Leopard 2, а потім і в самих танках на своєму найбільшому військовому полігоні в Мюнстері, перш ніж відправити їх в Україну.

Минулого місяця Німеччина погодилася поставити танки, які вважаються одними з найкращих в арсеналі Заходу, подолаючи побоювання щодо надсилання важкого озброєння, яке Київ вважає вирішальним для перемоги над вторгненням Росії, але Москва розглядає як небезпечну провокацію.

«Важливо, щоб ми використовували цю сучасну зброю з розумом, це принесе прорив, і ми зрештою переможемо», — сказав 57-річний солдат.

Відповідаючи на запитання про різницю між західною та радянською системами, він сказав: «Ви можете уявити це як різницю між «Мерседесом» і «Жигулями», маючи на увазі радянський автомобіль, який продавався на Заході під маркою Lada.

Версія танків, які надішле Німеччина, виробництва Krauss-Maffei Wegmann, важить понад 60 тонн, має 120-мм гладкоствольну гармату та може вражати цілі на відстані до 4 км (2,5 милі).

Міністр закордонних справ України заявив минулого місяця, що очікує отримати від 120 до 140 західних танків у «першій хвилі» поставок від коаліції з 12 країн, включаючи німецький Leopard 2, з часом, необхідним для підготовки.

Загалом Німеччина навчає кілька сотень військових різних аспектів військового ремесла в рамках європейських зусиль з навчання близько 15 000 українських солдатів.

Інший військовий, який навчався на бойовій машині піхоти «Мардер», сказав, що західні системи не так вже й далекі від радянських машин, якими користуються українці.

«У нас є досвід роботи з подібними системами озброєння… Логіка та сама, іноді нам навіть не потрібні перекладачі, щоб зрозуміти інструкторів», — сказав 33-річний хлопець, як і його колега, одягнений у шарф, натягнутий на його обличчя та помаранчеві балістичні окуляри, щоб приховати свою особу.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що українські війська його вразили. «Говорити про війну — це не те, що дивитися в обличчя людям, які… приїхали сюди прямо з передової, і які повернуться туди з танками, коли закінчать навчання», — сказав він журналістам.

Солдати працюють по 12 годин, шість днів на тиждень. «Вони дуже мотивовані та прагнуть до знань… Вони знають, що повернуться на передову через п’ять тижнів», — сказав німецький підполковник, відповідальний за підготовку Leopard, і назвався лише Пітером.

Обидва військові мають намір повернутися в Україну до кінця березня. Відповідаючи на запитання про те, як вони борються зі своїм страхом, 57-річний чоловік сказав, що військам доводиться до нього пристосовуватися. «Страх? Так, кожен боїться. Але дуже важливо, як ти справляєшся зі своїм страхом і як боротися, незважаючи на нього», — сказав він.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа