Україна увійшла до двадцятки найвпливовіших країн за Глобальним індексом м’якої сили

ukraines-soft-power

Світовий Конґрес Українців оцінює останній успіх України на міжнародній арені:

Продемонструвавши найбільш стрімке покращення м’якої сили цього року, Україна посіла 19-е місце за своїм впливом і 37-е в загальному Глобальному індексі м’якої сили (Global Soft Power Index) 2023 року – на 14 сходинок вище, ніж у 2022 році.

Репутація Росії в цьому рейтингу, який складається для 121 країни, обвалилась на 82 позиції до ганебного 105-го місця, тоді як Україна піднялась на дві сходинки і зараз є 68-ю.

Результати найповнішого у світі дослідження сприйняття національних брендів за 2023 рік були представлені в четвер у Лондоні на саміті Глобального індексу м’якої сили-2023, в центрі уваги якого була Україна. Спікерами саміту були екс-прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, а також міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та перша леді Олена Зеленська, повідомляє МЗС України.

Глобальний індекс м’якої сили включає широкий спектр показників, які в сукупності забезпечують збалансовану та цілісну оцінку присутності, репутації та впливу націй на світовій арені. До них належать знайомство, вплив і репутація, а також результати за восьми основними стовпами м’якої сили, зокрема бізнес і торгівля, управління, міжнародні відносини, культура і спадщина, медіа і комунікації, освіта і наука, люди і цінності та стале майбутнє.

Звіт про Глобальний індекс м’якої сили за 2013 рік містить інтерв’ю з Дмитром Кулебою, яке подаємо нижче:

***

Україна піднялася з 51-го на 37-е місце в Глобальному індексі м’якої сили-2023 від Brand Finance. Яким чином Україна використовувала засоби масової інформації для підвищення рівня знайомства з нею та впливу як нації від початку війни?

Звіт про Глобальне сприйняття України за 2022 рік чітко показав, що Україна більше не є terra incognita. Результати України в Глобальному індексі м’якої сили-2023 лише підтверджують наші висновки – знайомство та вплив України різко зросли в усьому світі.

Поряд із тією очевидною причиною, що Україна була в усіх новинах, ми доклали величезних зусиль, щоб розповісти історію України, створити український наратив і мобілізувати підтримку. Україна – це справді історія-блокбастер. Я б назвав цю історію «Попелюшка перетворилася на капітана Марвел».

Важливу роль відіграв президент Зеленський. Він став хоробрим лідером часів війни, позитивним героєм для іноземців.

Ми використали набір інструментів: соцмережі, емоційні відео, знаменитий чорний гумор, відкрита дипломатія часів війни та інші.

Дані підтверджують наш успіх. Наприклад, наша цифрова екосистема Ukraine.UA менш ніж за рік сягнула понад 1,1 млрд людей. 71% людей у всьому світі стали на бік України.

Як покращилася культурна дипломатія України за останній рік, і які конкретно заходи вжила влада для популяризації української культури за кордоном?

З 24 лютого українській культурній дипломатії доводиться адаптуватися до нової реальності. Треба було задовольнити величезний попит на знання про Україну. Художники, письменники, музиканти, режисери, актори невтомно працюють за кордоном, виступаючи за Україну силою культури та мистецтва. Департамент публічної дипломатії МЗС координував сотні ініціатив і кампаній.

Український інститут МЗС – провідний у сфері української культурної дипломатії – започаткував низку проєктів, як-от «Листівки з України», присвячених архітектурній спадщині, зруйнованій або пошкодженій війною.

Однією з головних подій, яку варто відзначити, стало виконання «Щедрика» в Карнегі-Холі. Ця відома українська мелодія відома у всьому світі як Carol of the Bells. Це було дуже символічно, адже вперше відомий український шедевр прозвучав на цьому ж майданчику рівно 100 років тому, коли Україна виборювала свою незалежність на початку ХХ століття.

Яким чином Україна використовує свій досвід війни, що триває, для зміцнення своєї м’якої сили, наприклад, через сприяння зусиллям України щодо досягнення миру та вирішення конфлікту?

Ми почали зміцнювати свої м’язи м’якої сили за багато років до початку повномасштабного вторгнення. Тож інструменти були в наших руках. Цього року ми багато чого навчилися і знайшли нових союзників.

Одна з головних ролей належить першій леді України Олені Зеленській. Ще у 2021 році вона організувала перший у світі саміт перших леді та джентльменів у Києві, присвячений м’якій силі. Також Олена Зеленська здійснює закордонні візити та виступає в ЗМІ. Вона стала провідною фігурою української м’якої сили.

Другий саміт у 2022 році був пов’язаний із згаданою вами темою: як відновити людський потенціал України, який так сильно постраждав від війни.

Зараз Ukraine.UA проводить кампанію «За що ми боремося». Однією з її головних цілей є просування елементів Формули миру президента Зеленського. М’яка сила та креативні комунікації мають вирішальне значення для пояснення світові наших дипломатичних зусиль.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа