The Wall Street Journal випустив матеріал про війну в Україні у міжнародному контексті – як світова увага перемикається на новий конфлікт на Близькому Сході. Короткий переказ статті зробив канал In Factum.
WSJ пише, що Україні потрібно набрати та навчити більше військ і паралельно тиснути на російські сили, щоб не дати їм зміцнити оборонні лінії. При цьому союзникам України доведеться залучати додаткову фінансову та військову підтримку на тлі політичних негараздів у США та війни Ізраїлю з ХАМАС.
Ізраїльські військові операції також можуть змусити США та союзників передавати боєприпаси, які могли б бути передані Україні. Особливо якщо Ізраїль буде втягнутий у війну з бойовиками Хезболли в Лівані, а також ХАМАС у Газі.
Європейські дипломати кажуть, що західні уряди можуть повільніше реагувати на події в Україні. Президент США Джо Байден повідомив, що США можуть підтримувати обидві країни. За його словами, світ стоїть перед “точкою переламу в історії”.
Останніми тижнями для України з’явилися позитивні ознаки. Так, Україна вперше застосувала ракети ATACMS для удару по двох російських аеродромах. А відбиті російські наступи на Авдіївку демонструють, як важко Москві досягати навіть незначних цілей.
На Півдні Сили оборони просуваються вперед невеликими групами піхоти, пробивши головну лінію оборони протитанкових загороджень, включаючи рів і “зуби дракона”.
Одна з проблем для України – те, що повільне просування дає Росії шанс підготувати нову лінію оборони. Та кожна відвойована миля полегшує Україні удари по російських лініях постачання вздовж узбережжя Азовського моря.
Україна також здивувала росіян на Херсонському напрямку – російські “воєнкори” пишуть, що українські війська форсували річку Дніпро та намагаються створити плацдарм (Україна цей момент офіційно не коментує).
Українське просування навколо Бахмута у вересні дало можливість завоювати важливі висоти над містом та його околицями – це тисне на російські сили на цій ділянці.
Разом із тим, Україна не дала просунутися росіянам на північному сході в напрямку Куп’янська, який Україна деокупувала рік тому.