The Wall Street Journal про війну в Україні у міжнародному контексті

wsj-2

The Wall Street Journal випустив матеріал про війну в Україні у міжнародному контексті – як світова увага перемикається на новий конфлікт на Близькому Сході. Короткий переказ статті зробив канал In Factum.
✅ WSJ пише, що Україні потрібно набрати та навчити більше військ і паралельно тиснути на російські сили, щоб не дати їм зміцнити оборонні лінії. При цьому союзникам України доведеться залучати додаткову фінансову та військову підтримку на тлі політичних негараздів у США та війни Ізраїлю з ХАМАС.
Ізраїльські військові операції також можуть змусити США та союзників передавати боєприпаси, які могли б бути передані Україні. Особливо якщо Ізраїль буде втягнутий у війну з бойовиками Хезболли в Лівані, а також ХАМАС у Газі.
✅ Європейські дипломати кажуть, що західні уряди можуть повільніше реагувати на події в Україні. Президент США Джо Байден повідомив, що США можуть підтримувати обидві країни. За його словами, світ стоїть перед “точкою переламу в історії”.
Останніми тижнями для України з’явилися позитивні ознаки. Так, Україна вперше застосувала ракети ATACMS для удару по двох російських аеродромах. А відбиті російські наступи на Авдіївку демонструють, як важко Москві досягати навіть незначних цілей.
✅ На Півдні Сили оборони просуваються вперед невеликими групами піхоти, пробивши головну лінію оборони протитанкових загороджень, включаючи рів і “зуби дракона”.
Одна з проблем для України – те, що повільне просування дає Росії шанс підготувати нову лінію оборони. Та кожна відвойована миля полегшує Україні удари по російських лініях постачання вздовж узбережжя Азовського моря.
✅ Україна також здивувала росіян на Херсонському напрямку – російські “воєнкори” пишуть, що українські війська форсували річку Дніпро та намагаються створити плацдарм (Україна цей момент офіційно не коментує).
✅ Українське просування навколо Бахмута у вересні дало можливість завоювати важливі висоти над містом та його околицями – це тисне на російські сили на цій ділянці.
✅ Разом із тим, Україна не дала просунутися росіянам на північному сході в напрямку Куп’янська, який Україна деокупувала рік тому.

Військовий курʼєр

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа