Редакційна CNN: що забув Путін, коли він вторгався в Україну

Річард Галант, редактор CNN

CNN — Коли нацистська Німеччина напала на Радянський Союз 22 червня 1941 року, диктатор Йосип Сталін був надто шокований, щоб говорити публічно протягом майже двох тижнів.

3 липня він нарешті виступив по радіо, намагаючись заспокоїти свою націю, яка вже зазнала серйозних втрат на полі бою під час німецького бліцкригу, словами: «Історія показує, що непереможних армій немає».

В німецькій операції «Барбаросса» було задіяно понад 3 мільйони військових, близько 3000 танків і 2500 літаків — одна з найбільших сил вторгнення в історії. Розраховуючи завоювати Москву протягом кількох тижнів, нацистський диктатор Адольф Гітлер вважав, що радянський режим швидко розпадеться. Однак протягом наступних чотирьох років гітлерівські армії виявилися переможеними.

Рік тому спадкоємець Сталіна в Кремлі, російський президент Володимир Путін, запустив армію — ту, яку він, ймовірно, вважав непереможною — в Україну, щоб швидко обезголовити її керівництво та захопити Київ. Його надії були розчаровані енергійною обороною України під керівництвом президента Володимира Зеленського, і дві нації продовжують перебувати в жорстокому конфлікті.

Всупереч тому, що більшість людей очікувала до війни, ситуація зайшла в глухий кут, зазначив генерал США у відставці Девід Петреус у запитаннях і відповідях з аналітиком CNN з питань національної безпеки Пітером Бергеном. Тож як виглядає російський лідер через рік після свого рішення?

«На сьогоднішній день Путін отримав погану оцінку», — сказав Петреус, який командував війнами США в Афганістані та Іраку. «Давайте нагадаємо, що перше і найважливіше завдання стратегічного лідера — «правильно втілювати великі ідеї» — тобто правильно приймати загальну стратегію та фундаментальні рішення. Путін явно провалив це завдання, що призвело до війни, яка зробила його та його країну ізгоєм, відкинула російську економіку на десятиліття або й більше (втративши багатьох найкращих і найрозумніших працівників російських компаній і змусивши понад 1200 західних компаній піти з Росії або здійснити там скорочення операцій), завдав катастрофічної шкоди російській армії та її репутації та поставив його спадщину під серйозну небезпеку».

230218141651-02-opinion-column-0218

Тим не менш, було б помилкою недооцінювати Росію, зазначив Петреус, цитуючи вислів, який часто приписують, можливо, помилково, Сталіну: «Кількість має власну якість».

Під час Другої світової війни здатність Радянського Союзу використати величезні резерви та зазнати величезних втрат, незважаючи на те, що він мав гірші танки та літаки, допоміг йому перемогти Німеччину.

Сьогодні населення Росії більш ніж у три рази перевищує населення України, і вона може дозволити собі посилати більше солдатів у бій. Але в українському випадку є нематеріальний фактор. «Українці знають, за що воюють, — зазначив Петреус, — хоча незрозуміло, чи це стосується багатьох російських солдатів, непропорційна кількість яких є представниками етнічних і конфесійних меншин у Російській Федерації».

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа