Ми, американці, не без вини

Оголошення Путіним війни Україні було довгим накрученим роздумом про славу царської російської імперії. Багато американців не розуміли цього психозу і тлумачили його як ностальгію до Радянського Союзу. Раніше Путін відзначав свою сердечну прихильність до СРСР, але в цьому останньому випадку Путін був цілком ясним. Він давно прагнув Росії, та своєї ролі бути царем. У своїй альтернативні версії історії він навіть звинувачував Леніна як комісара за утворення Української держави та української нації. Київ був заснований у V столітті, а Україна існувала як Київська держава з IX століття. Москва була заснована в XII столітті і стала незалежною державою лише в XV столітті. Ці факти для Путіна не суттєві.

Довгий час більшість американців не знали і навіть менше цікавилися Москвою. Насправді, під час президентської кампанії 2012 року, коли губернатор Мітт Ромні підкреслив, що Росія становить найбільший виклик глобальної безпеки, президент Обама висміяв його. Раніше президент Джордж Буш зумів зазирнути в душу Путіна і наївно побачив щось людське. Давайте не будемо говорити про злочинність президента Трампа, назвемо це наївністю. Американська еліта, яка дуже пізно визнала Радянський Союз імперією зла, продовжувала розглядати Росію як культурного натхненника, а її новітнього царя — як бізнесового і політичного партнера.

У вересні 2015 року один такий елітний писака у The New York Times Девід Брукс жалівся, як сильно сумує за старою (царською та радянською) Росією. Він написав:

Люди, які досягли повноліття після закінчення холодної війни, можуть не усвідомлювати, наскільки сильно Росія впливала на західну культуру протягом 150 років. Протягом понад століття інтелігенція, письменники, художники та активісти частково визначалися позиціями, які вони займали щодо деяких речей російськими очима: чи бачили вони світ, як Толстой чи як Достоєвський? Чи були вони натхненні Леніним та/або Троцьким? Чи були вони стривожені Супутником, вражені Солженіциним чи підбадьорювані Єльциним чи Горбачовом? Це тому, що російська культура мала неперевершену інтенсивність. Часто говорили, що російські мислителі розглядали універсальні питання в їх найкрайніших і найсвітліших формах.

Цей романтизований варіант російської культури, безумовно, вплинув на американську еліту. Не зневажаючи деяких, або всіх персонажів, згаданих Бруксом, слід підкреслити, що Ленін і Троцький були вбивцями і терористами. Солженіцин був російським шовіністом. Єльцин через три дні після того, як Україна проголосила незалежність, висунув претензії на українську територію, а потім поставив Путіна на чолі імперії, щоб став спадкоємцем і захистив його. Хоча, деякі можуть стверджувати, що вони не знали Путіна, Єльцин, безперечно, знав – полковник КДБ, навчений вбивати.

Федір Достоєвський писав у “Злочин і кара”:

«Так… Я весь у крові», — з особливим поглядом сказав Раскольніков; потім усміхнувся, кивнув і спустився вниз. Він йшов повільно й свідомо, гарячковий, але не усвідомлюючи цього, повністю поглинений новим приголомшливим відчуттям життя й сили, що раптово виникло в ньому.

Це вловлює сутність російської душі – залитої кров’ю, гарячкою від вбивства аж до втрати свідомості й набуття нової сили від цього вбивства.

На жаль, цей уривок з The New York Times представляє наївність нашого американського елітарного суспільства. Сьогодні за це платять українці. Путін підбадьорився такими корисними ідіотами. Чи є тут урок?

Йозеф Зісельс, український єврейський лідер і колишній радянський в’язень сумління, багато разів заявляв, що не Путін зробив Росію такою, якою вона є сьогодні, Росія зробила Путіна. Російська історія з XII по XXI століття сповнена гнітом власного народу і переслідуваннями тих народів, на землі яких вторглася Росія. Це основа тієї російської душі.

Якщо й були якісь марення щодо російської душі, то вони є розвіяні триваючими російськими військовими злочинами в Україні. Але те, як американці підвели український народ і людство, вражає. Наївність може бути причиною, але точно не виправданням. Давайте заглянемо собі в душу, співвітчизники Америки. Нам треба зробити більше, щоб виправити помилку! Український народ потребує нашої допомоги.

superukrman

7 березня 2022 року                                        Аскольд С. Лозинський

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа