Президент України 21 липня провів нараду щодо «одного з найважливіших компонентів державної політики України – політики Героїв. Політики щодо наших воїнів, щодо ветеранів. Україна не лише переможе в цій війні, а й здобуде таке життя, яке буде гідним Героїв, які за нього боролись і борються», – сказав він у відеозверненні за підсумками наради.
Таким чином, інформаційна кампанія «День Героїв – офіційне свято», яка проводилась у травні цього року, отримала своє логічне продовження уже на рівні прийняття рішень органами влади.
Так, у Верховній Раді України було підтримано депутатський запит народного депутата України Ярослава Юрчишина до Президента України «Щодо встановлення Дня Героїв». У документі ґрунтовно аргументовано потребу встановлення Дня Героїв на офіційному рівні і запропоновано відзначати його щорічно 23 травня. Запит було зареєстровано ще наприкінці квітня, але, у зв’язку з особливостями роботи українського парламенту в умовах воєнного стану, у сесійній залі його проголосовано лише нещодавно.
На підтримку встановлення Дня Героїв на державному рівні приймаються рішення і на місцевому рівні. Зокрема, своє звернення до Президента України та парламенту прийняли депутати Львівської обласної ради.
«У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня відзначати День Героїв. Таке рішення було присвячене до дня 23 травня 1938 року, коли у м. Роттердамі було вбито засновника та провідника ОУН, полковника Євгена Коновальця. Також зумовлено тим, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра.
За часів сучасної незалежної України День Героїв або Свято Героїв – це щорічне свято на честь воїнів – борців за волю, незалежність та соборність України. Після початку неоголошеної московсько-української війни у 2014 році та широкомасштабної агресії Московії у 2022 році цей день набув нового значення – вшанування пам’яті полеглих у ній захисників та захисниць України. Тисячі чоловіків та жінок стали на захист своєї країни, підтверджуючи своєю мужністю і завзяттям незламний дух українського воїна-борця.
Українська військова традиція єднає покоління борців, подвиги яких надихають до боротьби. Євген Коновалець, Микола Міхновський та Симон Петлюра поєднали покоління учасників боротьби за незалежність та соборність: учасників національно-визвольної боротьби 1917-1921 років, учасників національно-визвольної боротьби 40-50-х років ХХ століття та захисників України – воїнів і Героїв сучасності», – йдеться у зверненні.
Ще одним вагомим фактором, який підсилює позицію депутатів різних рівнів, стали звернення громадських організацій з України та діаспори. Започаткував цей процес на підтримку встановлення Дня Героїв офіційним святом Центр Національного Відродження.
Отож, наступний крок – за Президентом України, який зобов’язаний розглянути депутатський запит, а також звернення депутатів, громадських об’єднань і прийняти з цього приводу відповідне рішення.
Висловимо сподівання, що Президент дослухається до думки народних обранців та позиції громадськості і підготує Указ про встановлення Дня Героїв на державному рівні.
Українська Інформаційна Служба