«Бойова сокира» – жорстока сила вогню

knack1

Йонатан Голслах

Бельгійський політолог і публіцист

Коментар про воєнну тактику Росії у війні проти УА

У фламандському тижневику “KNACK”, що виходить у Бельгії, відомий політолог і викладач Вільного університету в Брюсселі Йонатан Голслах у своїй авторській колонці аналізує спосіб ведення війни Москвою на території Україні. Він порівнює тактику масових вогневих атак російської армії із архаїчним застосуванням бойової сокири. Її використовували в давнину переважно піхотні війська в північних і центральних областях Руси. Автор критикує пасивність і недостатню готовність Заходу посилити свою обороноздатність перед загрозами, які нікуди не зникли, а тепер підсилює агресивна політика Кремля.

Пропонуємо вашій увазі коментар «Бойова сокира» Йонатана Голслаха в українському перекладі. – Редакція

Бойова сокира

Минає майже рік від початку російської інвазії в Україну. Людська, економічна й військова ціна, яку платять як Росія, а також Україна – божевільна. Попри все, обидві сторони не готові розпочати мирні переговори. Навпаки, вони далі риють окопи й переходять на гострішу воєнну риторику. В наступні місяці сотні тисяч молодих життів буде знову кинуто в жорстокі бої.

Тоді коли Україна рішуче заявляє, що вона також відвоює Крим, то в Москві заявляють, що росіяни мусять готуватися до тривалого протистояння зі Заходом. У Кремлі вважають своїм святим завданням – «визволити» Україну. Бо сьогодні для росіян існує загроза, як «євреям» ХІХ століття. «Військова спецоперація» переросла в війну — у війну за самозбереження Росії.

Росія вже давно змирилася з тим, що в новій офензиві вона (через величезні втрати – прим. М.В.) може застосувати лише обмежені засоби й готова до безмірних жертв. Хоча в Росії ще є запаси модерних ракет, але виробництво високоточної зброї відстає через санкції на торгівлю технологією критичних запчастин. Тому Росія приречена повернутися до застосування своєї масштабної вогневої сили. Москва запустила виробництво гігантської кількості амуніції, артилерії, легкої зброї і танків. Усю цю продукцію вона здатна самодостатньо виробляти.

Російська економіка лихоманить і тріщить. Не всі гвинти в танках росіян будуть міцно закручені. Нашвидкуруч організована армія з примусових рекрутів та як-небудь озброєна – радше схожа на тупу бойову сокиру, зате – це гігантська сокира.

Усе знову виглядає як тиша перед бурею, подібно як торік. Багато європейців думають, що якось воно буде. Або вони в небезпечний спосіб привикли до насильства: «Якщо це тепер має бути нове нормальне, то з ним якось можна жити». Але це самообман. Увесь спектр можливої ескаляції залишається відкритим: від кривавої масованої офензиви аж до ядерного відлякування.

Тим часом Європа залишається вразливою. Ще ніколи в країнах Східної Європи нерозуміння нашої пасивності та недовіра до нашої стратегічної солідарності – були такими глибокими. Ми більше, як коли-небудь, залежні від енергетики та озброєнь США. Вищі витрати на оборонні бюджети кричуще не спроможні наповнити діри, які давно виникли в арсеналах наших національних армій.

Нехай бойова сокира РФ і буде отуплена, натомість багато європейських держав не мають нині у своїх арсеналах навіть простої сокири .

Переклав з недерландського – Микола Ворон

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа