Ендрю А. Мічта, директор Scowcroft Strategy Initiative та старший науковий співробітник ACScowcroft в Atlantic Council
Я щойно переглянув більший матеріал про війну в #Україні, написаний видатним західним аналітиком.
Мене вразило, наскільки це відрізняється від того, що я чую від українців.
Західні люди схильні говорити в концептуальних узагальненнях про необхідність ґарантувати, що Україна залишиться суверенною.
Настільки ж загальним і на межі порожнім є часто повторюваний аргумент Заходу про те, що #Росії не можна дозволити перемогти, але дуже мало про те, що це означає в практичному плані, тобто як має виглядати поразка Москви у цій війні і що має статися далі.
На відміну від цього, #українські голоси — хоча вони також говорять про наші спільні цінності та ідеали — вони говорять у конкретних фізичних термінах, коли йдеться про перемогу, тобто Крим має бути звільнений, Донбас має бути вільним, Росія має заплатити тощо, в Києві є чітке бачення перемоги.
Сподіваюся, що #Україні вдасться спрямувати цю розмову на конкретні результати, виміряні в містах і селах — на кожному дюймі її території, включаючи звільнений Крим. Я постійно кажу своїм західним колегам, що врешті-решт важливі конкретики, а не загальні слова.
Це найбільша звичайна війна з 1945 року, спровокована неоімперською фантазією Росії. Якщо Європа хоче знову бути безпечною та мирною, треба раз і назавжди зламати спину російському імперіалізму.
Якщо Росія не зазнає стратегічної поразки в Україні, вона знову нападе.
Ми занадто часто говоримо про цю війну в загальних рисах, тому що дуже багато людей на Заході не відчувають нагальності російської загрози. Але якщо #Україна не отримає те, що їй потрібно для відновлення всієї своєї території, існує серйозний ризик горизонтальної ескалації та ширшої війни в Європі.