Що відбувається в Ухані?

Нотатки з приводу загрозливої епідемії з Китаю

Вірусна епідемія як зброя

З приводу нового небезпечного коронавірусу з китайського міста Ухань, який загрожує людині хворобою пневмонії, у ЗМІ з’явилося досить багато інформації. На жаль, серйозні дані губляться у різних здогадках та навіть у замовчуванні певних фактів. До 29-го січня 2020 лише в Ізраїлі та США з’явилася інформація, що в місті Ухань насправді діє центр, де виробляють «біологічну зброю». Саме там нібито проводили дослідні експерименти із коронавірусом, небезпечним для людини, і саме цей вірус «вирвався на волю», що може стати причиною смертоносної пандемії зі летальними наслідками в багатьох країнах світу.

За уточненими даними на 30-го січня підтвердилася інформація про «витік» експериментального зразка коронавірусу із «Інстиуту віросулогії» в Ухані. Цей інститут почав працювати в січні 2018 р., на його будівництво та обладнання було виділено 44 млн дол. США, що становить для науковців у Китаї сьогодні чималу суму. Експериментальна лабораторія, де відбувається наукова «робота із вірусами», має 4-тий рівень безпеки (BSL-4) – його мають лише кілька лабораторій у світі. Вже відомо, що інститут займається, зокрема, створенням нових вірусів бойового характеру, а також збирає банк («бібліотеку») найбільш відомих небезпечних вірусів. Уся програма «досліджень» — державна, тобто замовник — керівництво Китаю. Про ці деталі офіційні ЗМІ різних країн пишуть мало, ніхто не хоче демонструвати, що має все таки «надто поглиблену поінформованість» щодо загрозливої небезпеки.

Також 30 січня стало помітно, що Китай намагається блокувати евакуацію із Уханя іноземних громадян. Зокрема, на сьогодні дозволено відправити тільки по одному літаку для громадян США, Японії та Південної Кореї, хоча раніше була домовленість про два літаки в день. Зі свого боку Північна Корея повністю закрила в’їзд до своєї країни, а ті, хто встиг приїхати до КНДР останніми днями, знаходяться на тритижневому карантині.

Міністерство ОЗ України чомусь вільно пропускає всіх, хто прилітає із Китаю, навіть безпосередньо із Уханя. А спеціальний літак для евакуації тільки відправили. Мови про щільно закритий кордон нашої держави також немає, якісь обмеження плануються тільки від 3-го лютого.

Дивними виглядають вчинки генсека Всесвітньої організації охорони здоров’я при ООН Гебреісуса. Принаймні за повідомленнями китайської преси, він мало не висловлює подяку Китаєві за «героїчні зусилля» у боротьбі з коронавірусом…

Загалом, ситуація саме із цією епідемією дуже неоднозначна і багатовимірна. Китайська влада проводить фактично неоголошену примусову вакцинацію у формі «медичної допомоги». Переважна частина лікарів – це військові, їх підтримують спеціяльні озброєні загони, оскільки в певних місцях (напр., в Гонконзі та Макао) населення опирається таким діям. Китай також намагається розповсюдити свою «медичну допомогу» на суверенну територію Тайваню.

Тут важливо відзначити, що як відомо безпосередньо із китайських офіційних джерел серед ліків для вакцинації наказано використовувати засоби проти шизофренії та імунодепресанти… Тому це може розглядатися і як використання епідемії для стримування протестного руху у Китаї.

Також як приклад комуністичної пропаганди звучить заголовок повідомлення Сіньхуа від 29 січня: «По всьому Китаю фіксуються випадки одужування від пневмонії, яка викликана коронавірусом нового типу». Розуміти цей заголовок, мабуть, треба так: «По всьому Китаю зафіксовано випадки захворювання…».

Реальну історію із цим короновірусом буде написано ще не скоро і зроблять це фахівці — лікарі, військові, політики. А ці нотатки лише коротко висвітлюють деякі елементи ситуації, яка продовжує розвиватися… На жаль.

Артем ГАЛИЦЬКИЙ – Київ

Опубліковано Аналітика.