Комунізм ще живий у Верховній Раді: аналіз Комітету Виборців

інфографіка

До сторіччя Жовтневого перевороту (7 листопада 1917 р.) КВУ підготував матеріал «ТОП-5 живих ідей комуністів у Верховній Раді», у якому порівняв ідеї та гасла Комуністичної партії України та фракцій ВР теперішнього скликання.

Попри заборону комуністичної ідеології в Україні у багатьох фракцій ВР співпадають ідеї із тими, які свого часу підтримувала КПУ. Серед ТОП-5 живих ідей Компартії у ВР:

  1. Заборона продажу землі

  2. Проти приватизації

  3. Державний патерналізм

  4. Критика МВФ

  5. Популістичні гасла на соціальну тематику

Загалом всі фракції ВР використовують у своїй риториці окремі ідеї КПУ. Однак найчастіше співпадає риторика із комуністичною у представників Радикальної партії Олега Ляшка, «Опозиційного блоку» та ВО «Батьківщина».

Зокрема, як і КПУ, Радикальна партія, Опоблок та «Батьківщина» активно критикують МВФ, виступають «проти» продажу землі та приватизації державних підприємств. Усі без винятку фракції ВР підтримують в різному вигляді ідею щодо державного патерналізму (безкоштовна освіта, медицина, тарифи на ЖКГ), використовують норми щодо партійної диктатури і підтримують популістські гасла на соцтематику.

«Це дослідження не означає, що всі, хто критикують МВФ чи виступають за збільшення ролі держави є комуністами. Однак воно показує, наскільки схожою може бути риторика у політичних сил із ніби-то різною ідеологією. За браком потужних лівих партій їх ідеї стали використовувати партії ліберального спрямування, а також політики, які активно критикували Компартію і, зокрема, П. Симоненка, в минулому»,– зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

При аналізі враховувалися офіційні заяви ключових спікерів фракцій ВР, положення передвиборчих програм партій, а також кандидатів у Президенти на виборах 2014 року.

Комуністична партія України

БАТ

РПЛ

ОБ

СП

БПП

НФ

  1. Заборона продажу землі

  1. Проти приватизації

  1. Державний патерналізм

  1. Критика МВФ

  1. Популістичні гасла на соцтематику

ТОП-5 живих ідей комуністів у Верховній Раді

1. Заборона продажу землі

Петро Симоненко:

«Продажа земли – преступление олигархического режима перед народом Украины»

Олег Ляшко: «Радикальна партія завжди є, була і буде проти продажу землі»

Юлія Тимошенко: «Наша мета полягає у тому, щоб не допустити аферу століття – розпродажу сільськогосподарської землі»

Олександр Вілкул: «Власть собирается распродавать украинскую землю. Наша задача – поддержать селян и не дать власти сделать их батраками на собственной земле»

2. Проти приватизації

Петро Симоненко:

«Приватизация – это процесс разграбления украинского народа. Мы настаиваем на возврате в государственную собственность предприятий стратегических отраслей промышленности»

Олег Ляшко: «Згадайте, як у 90-ті роки за ваучери розтягнули все державне майно. Що пропонує нам зараз уряд і Фонд державного майна? Вони знову пропонують міняти закон, виставляти об’єкти на приватизацію»

Сергій Власенко: «Фракція «Батьківщина» не буде підтримувати жодної приватизації стратегічних об’єктів»

Юрій Бойко: «Це (приватизацію) інакше, як розпродажем не назвеш. Ми категорично проти цього»

Олег Березюк: «У час війни, приватизовувати працюючі успішні державні підприємства є гріховним»

3. Державний патерналізм (безкоштовна освіта, медицина, субсидії на ЖКГ)

Петро Симоненко:

«Советская медицина зарекомендовал себя как лучшая в мире и, при высоком уровне развития, она была совершенно бесплатна для народаОбразование должно быть полностью бесплатным… Основная тяжесть коммунальной реформы должна лечь на плечи государства, а не простых людей»

Арсеній Яценюк (лідер НФ): «Держава компенсує всім малозабезпеченим громадянам економічно обґрунтовані тарифи»

Ірина Сисоєнко (член фракції «Самопоміч»): «Нарешті у парламенті ухвалене законодавство, яке дасть можливість людям не лише в нормах законів чути про безоплатну медицину»

Передвиборча програма «Опозиційного блоку» 2014 року:

«Всем гражданам Украины гарантировать доступ к бесплатным медицинским и образовательным услугам»

Артур Герасимов (голова фракції БПП):  

«У разі підвищення тарифів субсидії мають це перекрити»

Олег Ляшко: «Ви позбавляєте мільйони українців, пенсіонерів, дітей, вагітних жінок, всі категорії українців ви позбавляєте права отримувати медичну допомогу. Перед тим як ви пропонуєте українцям платну медицину дайте їм роботу і зарплату, щоб чим було заплатити за цю платну медицину»

Юлія Тимошенко (під час перебування на посаді прем’єр-міністра): «Ми зробимо так, що доступ людей до медицини буде безкоштовним»

4. Критика МВФ

Петро Симоненко, лідер Комуністичної партії України:

«Версия меморандума о сотрудничестве Украины с МВФ содержит целый ряд губительных для нашей страны и ее народа требований»

Юлія Тимошенко: «На кожній сторінці Проекту меморандуму про співробітництво України і МВФ, можна прочитати пункти про знищення країни»

Олег Ляшко: «З такою політикою, як пропонує цей меморандум МВФ, Україна ще надовго залишиться бідною, сировинною периферійною країною»

Юрій Бойко: «Любая страна, которая тупо выполняла рекомендации МВФ и работала под их руководством, обречена на социальный взрыв»

5. Популістичні гасла на соцтематику

Петро Симоненко:

«Витрати на комунальні послуги не повинні перевищувати 10 відсотків від доходів сім’ї»

Олег Ляшко: «Пенсії підняти, пенсійний вік – зменшити»

Юлія Тимошенко: «Підвищіть зарплати і пенсії – і не треба буде ніяких субсидій»

Олександр Вілкул: «Я – за то, чтобы зарплата у людей увеличивалась»

Максим Поляков (член фракції НФ): «Шановні колеги, призиваю всіх голосувати за закон 1558-1 (ред. – так званий закон про долар по 8 грн.)»

Cергій Каплін (член фракції БПП): «Мінімальна зарплата має становити 12 – 13 тисяч гривень»

Заява Самопомочі: «Звільни або відповідай»

(звернення до Президента щодо дій голови Комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг»)

Опубліковано Аналітика.