Україна-США: Голодомор – це злочин, що не підлягає забуттю!

Україна готується вшанувати жертв Голодомору 1932-33 рр. – геноциду українського народу. Окрім нашої держави, вшанування пройдуть в усіх провідних західних країнах, де після російської агресії проти України рівень уваги до злочинів Росії, серед яких і Голодомор, значно зріс.

Фактично цьогорічні заходи з ушанування пам’яті мільйонів українців, знищених радянським режимом методом штучного голоду, стартували за океаном – в Сполучених Штатах, де 7 листопада було відкрито та освячено Меморіал жертвам Голодомору в Україні.

Ця подія відбулася завдяки спільним зусиллям української діаспори в США і в світі, американського уряду, українських урядових та неурядових організацій в Україні.

Незадовго до відкриття Меморіалу до Вашингтону прибули люди, чиїми зусиллями відбулося визнання урядами західних країн Голодомору як акту геноциду: Голова Організації Українських Націоналістів (бандерівців), Генеральний секретар Світового Конгресу Українців Стефан Романів, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний, директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович та багато інших достойників свого часу добилися того, що в світі знають про Голодомор і визнають його актом найстрашнішого злочину, інспірованого сталінським режимом.

В день відкриття Меморіалу, над яким, до речі, працювала архітектор Лариса Курилас, біля капітолійських пагорбів яблуку не було де впасти. Українці з різних куточків світу, а також небайдужі американці прийшли вшанувати пам’ять жертв геноциду 1933-32 рр., а також підтримати український народ в боротьбі проти новітньої російської агресії.

Як повідомляє прес-служба Українського інституту національної пам’яті, в урочистостях взяли участь дружина Президента України Марина Порошенко, яка представила відеозвернення Петра Порошенка, конгресмен Сандер Левін, який є автором Закону США, що дозволив Уряду України встановити меморіал на федеральній землі Округу Колумбія, конгресвумен Марсі Каптур, спеціальний помічник Президента США, старший директор з питань Європи, Росії та Центральної Азії Національної Ради з питань безпеки Чарльз Капчин, який зачитав офіційне звернення Білого Дому, голова Крайового Комітету США з визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків, автор проекту пам’ятника Лариса Курилас, свідки Голодомору, а також духовні, культурні й громадські діячі.

Під час церемонії відкриття транслювались відеозвернення сенаторів Чака Шумера та Роба Портмана, зачитувались звернення колишнього Президента США Джорджа Буша, кандидатів у Президенти США – колишнього Держсекретаря США Хіларі Клінтон, губернатора Джеба Буша та сенатора Марка Рубіо.

Меморіал освятили Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет і глава Української греко-католицької церкви, верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський Святослав.

«З 2008 року ми системно працювали над поширенням об’єктивної інформації про Голодомор у світі, спільними зусиллями української держави та діаспори ми проводили акцію «Голодомор: Україна пам’ятає, світ визнає». Починаючи з Австралії, ми відвідали 33 країни, як результат – парламенти 15-ти з цих країн визнали Голодомор актом геноциду», наголосив Стефан Романів, Голова ОУН(б), Генеральний Секретар СКУ.

«Ми приєднуємося до українців тут в Америці та цілому світі, щоб пригадати катастрофу Голодомору та мільйони невинних українців, які загинули від голоду понад 80 років тому, внаслідок брутальної політики режиму Йосипа Сталіна. Саме умисна конфіскація Радянським режимом українського врожаю та відмова надавати продовольчу допомогу, перетворила житницю Європи на місце безмірного людського страждання», так відреагувала на захід прес-служба Білого дому, засвідчуючи повну і беззастережну підтримку Україні.

Україна пам’ятає, світ визнає.

Сергій Багряний, за матеріалами ЗМІ

Також про відкриття меморіялу Голодомору у Вашинґтоні читайте тут: https://ukrpohliad.org/national-memory/u-vashyngtoni-vidkryly-memoriyal-ukrayinskomu-golodomoru.html

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа