У Полтавському медінституті експонується виставка про УПА

заглав

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, Полтавський офіс Українського інституту національної пам’яті (УІНП) та відділ управління освітньо-виховною і гуманітарною роботою з молоддю Полтавського державного медичного університету (ПДМУ) у стінах цього вишу влаштували перегляд просвітницької фотодокументальної виставки «УПА – відповідь нескореного народу».

0pogKTzjtmTw50Chd0Vn9f21WEfIJmb6p87LIjd5

Цими днями її представили викладачам кафедри філософії та суспільних наук й здобувачам вищої освіти медичного факультету № 1 ПДМУ. У презентації взяли також участь професор, проректор з виховної роботи цього вишу Валерій Похилько та очільник Ради ветеранів та учасників бойових дій ПДМУ, учасник російсько-української війни Віктор Лєбєдєв.

5h2UkDsvuo1O48arNe55gcogeg1Uw0zSmsyaehq6

Ця виставка, шо створена УІНП спільно із Центром досліджень визвольного руху, Національним музеєм-меморіалом «Тюрма на Лонцького», Галузевим державним архівом Служби безпеки України, розповідає про одну зі сторінок національно-визвольного руху нашого народу в XX столітті – боротьбу близько 100 тисяч хлопців та дівчат, які у лавах Української повстанської армії зі зброєю в руках виборювали незалежність проти нацистського та російсько-комуністичного режимів.

«Матеріали виставки «УПА — відповідь нескореного народу» показують, якою рішучою може бути відповідь українців на зазіхання на їхню свободу. Як і сьогодні, коли Україна – її армія й народ – виборює у війні з Росією право на свободу для всього демократичного світу», – говориться на офіційному сайті ПДМУ.

BoyHM1a4pNJP5Ifhabh3qai6ngzcgROZzh1eq1Nn

Завідувачка науково-дослідного експозиційного відділу новітньої історії Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Наталія Кузьменко детально розповіла про кожен стенд виставки, яка оповідає про героїчну сторінку національно-визвольної боротьби Українського народу. Регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар акцентував на тих діячах визвольного руху, життя яких пов’язане з Полтавщиною, серед них і Юрій Липа – полковник УПА, один із ідеологів українського націоналізму, письменник, лікар, один із засновників нового напряму української медичної науки — фітотерапії. Йшлося й про увічнення у назвах вулиць: у 2016 році в межах декомунізації провулок Піонерський у центрі Полтави перейменовано на честь командира УПА Романа Шухевича, у назві вулиці увічнено й уродженця Полтавщини, Президента Української головної визвольної ради (УГВР – це своєрідний парламент і уряд УПА, воюючої країни) Кирила Осьмака. Незабаром міська рада на основі голосування полтавців перейменує вулицю Ватутіна на Української повстанської армії, вулицю Ковпака на Героїв ОУН, з’являться назви провулків на пошану уродженця Полтавщини, віце-президента УГВР Івана Вовчука та командира сотні «Східняки» УПА, уродженця Полтавщини Миколи Савченка (“Байди”).

RPcqVv4K6YGGAErkO84FpLQv54uKxwLv71TYWiwx

Присутні переглянули відео УІНП «За що боролася УПА»

та відео ОДА з циклу “Поборники незалежності. Полтавщина” про Савченка (“Байду”)

Найближчими двома тижнями проєкт Інституту нацпамяті експонуватиметься у медичному університеті, а далі помандрує іншими навчальними закладами. Ознайомитися з виставкою можна й в електронному форматі на офіційному сайті УІНП

Наталія Кузьменко 

Полтавський офіс УІНП (за матеріалами офіційного сайту ПДМУ  )

Олег Пустовгар

Світлини: ПДМУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа