У Кременчуцькій, Лубенській, Миргородській, Градизькій, Новосанжарській та Щербанівській громадах Полтавщини прибрали російсько-комуністичну символіку

4-Росошенці-замалювали герб СРСР-1

На виконання Законів України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» та «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» й за ініціативи Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті (УІНП), активістів ГО «Декомунізація. Україна» та депутатів місцевих рад публічний простір шести громад Полтавщини очистили від незаконної символіки.

5-Лубни-рядзірка

Після звернення представника Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олега Пустовгара на гарячу урядову лінію Кабінету міністрів у селі Святилівка Градизької громади Кременчуцького району демонтували комуністичну символіку на радянському пам’ятнику, а в приміщенні старостату села Малий Кобелячок Новосанжарської громади Полтавського району прибрали радянську символіку. У селах Розсошенці (вулиця Коцюбинського, буд 10 А) Щербанівської громади Полтавського району та Великий Кобелячок (будівля комунальної власності) Новосанжарської громади усунули зображення герба СРСР у формі серпа і молота. «Так виконано норму декомунізаційного Закону, згідно зі ст.1, пунктом 1, підпунктом 4 «а» якого до символіки комуністичного тоталітарного режиму віднесено «будь-яке зображення державних прапорів, гербів та інших символів СРСР», – прокоментував Пустовгар.

6-Кременчук-кондидерьскі вироби-Суворов

З ініціативи очільника ГО «Світанок» Вадима Позднякова у Кременчуці по вулиці Сержанта Мельничука,1б демонтовано вивіску «Кондидерські вироби. Суворов» й замінено на оновлену назву компанії «Sweetale». «Для нас як для країни, яка протистоїть російським окупантам-новітнім суворовим – це не просто тема вивіски, символів, а принципово важливе історичне питання. Суворов входить до пантеону героїв путінської Росії, раніше — Російської імперії, але має явну негативну репутацію в історії України і Польщі. У 1768‒1769 роках придушував Коліївщину — козацько-селянського повстання в Правобережній Україні. Під керівництвом Суворова 1778 року відбулася насильницька депортація з Криму до тодішньої Азовської губернії Російської імперії понад 30 тис. кримських християн (греків і вірмен), внаслідок якої загинуло близько половини переселенців. Причетний до винищення частини ногайців ‒ народу, який у XVIII ст. населяв землі Північного Причорномор’я — території південних областей сучасної України. У 1794 р. очолюваний Суворовим російський каральний корпус придушив польське визвольне повстання під проводом Тадеуша Костюшка», – розповів Олег Пустовгар.

7-Алея 2 світова-Кременчук

У парку Кременчука з пам’ятних знаків полеглим у боротьбі з нацистами воїнам демонтовано старі таблиці з незаконною комуністичною термінологією і встановлено нові, де замість комуністичного пропагандистського визначення «Велика Вітчизняна війна» тепер історично коректне – «Друга світова війна 1939–1945». «Український вимір 2-ої світової війни не обмежується хронологічними рамками воєнного конфлікту 1941–1945 років між СРСР і Третім Рейхом. Для українців війна з нацизмом розпочалася 1 вересня 1939 року, коли Третій Рейх та СРСР співпрацювали як союзники – із бомбардувань Львова силами люфтваффе. 11 вересня частини вермахту увійшли до Галичини, але за таємними домовленостями між Гітлером і Сталіним німецькі війська за 2 тижні відступили на захід. 17 вересня 1939 року у війну на боці нацистського агресора вступив СРСР», – пояснили у Полтавському офісі УІНП.

8-Мемдошка червоні партизани

У центральній зоні міста Лубни демонтували напис «Герої Радянського Союзу», а за ініціативи депутатки Миргородської міської ради Лесі Золотарьової із фасаду будівлі Миргородської районної ради демонтували і передали до місцевого музею меморіальну дошку, яку встановила Партія регіонів у часи проросійського президента Януковича, і яка звеличувала червоних партизан.

Полтавський офіс УІНП

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа