У Косові презентували Фотоальбом «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ!»

Kosiv-01p

Презентація альбому відбулася в сесійному залі Косівської районної ради з ініціативи та за сприяння голови ради, п.Павла Ванджурака і голови Косівського районного об’єднання «Просвіта» п.Богдана Глібчука.

Kosiv-02p

Автором альбому є Василь Гуменюк. В короткому вступному слові В.Гуменюк розповів історію появи цього видання, 50% якого складають знімки із зони бойових дій в Донецькій області у червні-жовтні 2014-го року, автором котрих є воїн Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» (ДУК ПС) Антон Кіреєв-«Сифон». Їх для публікації надала дружина загиблого у бою в околицях с.Спартак неподалік Донецька, співавтор альбому п.Юлія Посохова-Кіреєва. Другу половину видання складають світлини УПА і Збройного підпілля ОУН 1945-51 рр. головним чином з території Косівщини; автором переважної більшості з них був Дмитро Білінчук-«Хмара» (захоплений МҐБ і розстріляний в Києві 65 років тому). Сюжети двох половин, тобто підпілля 40-50-х років та війни на Сході України підібрані за принципом аналогій, де кожен, хто огляне щойно виданий альбом, зримо переконається в тотожності збройних формувань УПА і Добровольчих батальйонів новітнього часу, метою яких було одне завдання – боротьба за незалежність і територіальну цілісність нашої Батьківщини – України.

Голова Благодійного громадського фонду ім.Володимира Макара п.Микола Посівнич охарактеризував нове видання як актульне і потрібне,

Kosiv-05p

особливо в світлі подій на Сході України, адже війна там триває вже довше, ніж бойові дії між ІІІ Рейхом і СССР. Водночас п.М.Посівнич розповів про діяльність очолюваної ним структури і представив присутнім календар видавництва «Літопис УПА» на 2018-й рік, в якому також поєднано сюжети УПА-АТО, хоча абревіатура АТО («Антитерористична операція») не має нічого спільного з реальністю подій на Сході, де фактично відбувається неприкрита агресія Москви супроти України. Промовець закликав присутніх активно долучатись до справи пошуку й фіксації інформації та артефактів як визвольної боротьби, так і подій сьогодення – адже хто не знає минулого, не заслуговує на майбутнє.

Після завершення офіційної частини присутні мали змогу детально оглянути й придбати презентовані видання, причому велику кількість календарів було вручено безкоштовно ветеранам УПА, воїнам АТО і школярам. Приємно констатувати, що у приватному спілкуванні люди дякували за чудово оформлені і високоякісно видрукувані Альбом та Календар, веліли передавати подяки шановним Фундаторам, а довідавшись, що це колишні вояки УПА поважного віку, захоплювалися їхньою жертовністю та любов’ю до рідної землі. Пані Параска Куриндаш, яка зібрала й підготувала до друку інформацію про учасників повстанського руху довколішніх косівських сіл Вербовець, Смодне і Старий Косів навіть процитувала поетичні рядки Антоніни Листопад:

Прокинься, повстанцю вкраїнський і глянь:

Збираємо нині загублені стебла…

Прокинься, повстанцю, прокинься, прокиньсь!

Ще маєш багато повстанської праці!

Для гостей зі Львова Косівська районна рада організувала святковий обід у міському ресторані «Водограй». Сподіваємося, що в облаштованому в гуцульському стилі закладі шановним працівникам української філії видавництва «Літопис УПА» заключний аккорд їхнього перебування в Косові припав до вподоби…

Василь ГУМЕНЮК

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа