У місті Горішні Плавні Кременчуцького району Полтавської області провели низку заходів з популяризації історії України. Зокрема, комунальний краєзнавчий музей міста Горішні Плавні спільно з Білицьким краєзнавчим музеєм за підтримки Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) та кафедри історії України Полтавського педагогічного університету влаштували виставку “Фактор свободи. Мазепинці. Петлюрівці. Бандерівці» та провели лекторій “Становлення української державності”.
Познайомив відвідувачів з ключовими етапами української історії, спадок яких формує і сьогоднішню українську ідентичність директор Білицького краєзнавчого музею Євгеній Калашник,. Він провів екскурс в історію давньоруської держави, Великого князівства Литовського та Війська Запорозького. Людмила Бабенко, доктор історичних наук, викладач Полтавського педагогічного університету, ознайомила з державотворчими процесами модерної історії, особливу увагу приділивши Українській революції 1917-1921 рр.
Також для мешканців Горішніх Плавнів презентували виставку Інституту нацпам’яті «Фактор свободи. Мазепинці. Петлюрівці. Бандерівці», яка розповідає про трьох українців, чиїми іменами називали цілий народ – Івана Мазепу, Симона Петлюру та Степана Бандеру.
Біографії цих постатей різні, але їх об’єднувала ідея свободи та створення незалежної держави для свого народу.
Виставка експонується у залі сучасної історії Комунального краєзнавчого музею міста та триватиме в Горішніх Плавнях до 11 серпня.
Полтавський офіс УІНП (за матеріалами офіційної ФБ-сторінки музею Горішніх Плавнів та телекомпанії «ГОК»).