У Гадяцькій міській громаді Миргородського району триває деколонізація топонімії: нещодавно рішенням 47 сесії 8 скликання за № 2048 перейменовано 18 вулиць і провулків у місті Гадяч та селі Сари. Це третя хвиля тамтешніх змін у назвах вулиць: у квітні 2022 року за наполяганням Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) було перейменовано 32 вулиці, провулки і площу, в тому числі й такі одіозні, як Дзержинського, Калініна, Комсомольську, Крупської, Радянську, Чапаєва; наприкінці 2023 року 17 вулиць https://poltava.to/project/8034/ отримали нові назви. Про це повідомив представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар.
У Гадячі:
– відновлено історичні назви: вулиці комуніста Кіндратенка – Русанівська; Корзуна (білоруський радянський комуністичний військовий діяч, учасник військової операції червоної ленінської росії з окупації у 1919-20 рр. держави «Бухарський емірат», яка існувала в Центральній Азії протягом 16-20 століть) – Подільська; комуніста Степаненка – Свято-Преображенська; комуніста Устінова – Джерельна.
– вулицю Мічуріна перейменовано на честь видатного борця за незалежність України у 20 столітті В’ячеслава Чорновола. Публіцист, політик, дисидент, політичний в’язень комуністичного режиму, символ боротьби за незалежність України у 1997 році відвідував Гадяч. Тоді лідер Руху мав велелюдну зустріч з гадячанами https://poltava.to/news/19806/ у місцевому будинку культури https://poltava.to/news/19807/ Детальніше на сайті УІНП https://tinyurl.mobi/3f4n7», – розповіли у Полтавському офісі УІНП.
– вулицю льотчиці СРСР Осипенко – на Європейську (на позначення вектору розвитку України);
– провулок Гагаріна – на Західний;
– стерли з топонімічної мапи гетьманської столиці назви, які походили від міста в державі-окупанті – пров. Волгоградський-1 і 2 (тепер Газовиків і Нафтовиків).
У селі Сари перейменували вулиці, які звеличували росіян Гагаріна (тепер Весняна), Мічуріна (Ярова) і Чкалова (Степова).
Полтавський офіс УІНП