Із сумом сповіщаємо, що 12 червня 2017 року помер визначний український історик, професор Паризького університету та УВУ Володимир Косик.
Опинившись підлітком на еміґрації, пройшов шлях від пастуха у французькому селі до професора одного з найстарших університетів Європи. Його праці, присвячені місцю України у другій Світовій війні, визначили підходи українських істориків до вивчення перебігу історичних подій в Україні. Фундаментальна праця “Україна і Німеччина у другій Світовій війні”, яка вперше вийшла в 1982 році, була перекладена багатьма мовами, в тому числі від проголошення Незалежності – українською, стала явищем, яке неможливо оминути, вивчаючи історію України минулого століття. Довго і наполегливо вивчаючи архіви ґестапо, Володимир Косик, вже в час Незалежності, видав семитомний збірник німецьких документів про Україну, який дав можливість історикам вести арґументовані дискусії про події того часу: кожен документ виданий як фотокопія, і в українському перекладі.
Володимир Косик був активним учасником українського наукового і педагогічного життя, регулярно читав в Україні курси лекцій, виступав на наукових конференціях, його праці формували погляд українських істориків на події минулого століття. Українська декомунізація багато в чому завдячує працям і громадянській та науковій позиції професора Володимира Косика.
Перебуваючи в еміґрації Володимир Косик був активним учасником українського життя, провідним членом Організації Українських Націоналістів (бандерівців), членом Головного Проводу ОУН(б), деякий час – провідником терену Франції. Виконував політичні завдання ОУН(б) у південно-східній Азії. Його громадська діяльність була спрямована на консолідацію зусиль українців у діяспорі на боротьбу за Незалежність України, пропагування права України на самостійність серед мешканців Франції, насамперед – академічних працівників.
Пам’ять про Володимира Косика назавжди залишиться у наших серцях.
Слава Україні! Героям Слава!