Пам’яті підполковника Миколи Процюка

 

З глибоким сумом сповіщаємо, що 1 квітня у Києві, на 85 році життя після тяжкої, тривалої хвороби пішов у Вічність член Організації Українських Націоналістів (бандерівців), активний член та один із засновників Спілки офіцерів України, член Київського крайового Братства ОУН-УПА, Конгресу українських націоналістів, військовий інженер, підполковник у відставці

Микола Васильович Процюк.

Микола Процюк син «Кропиви», Василя Процюка, шефа Головного військового штабу групи УПА – «Південь», двічі Лицаря Золотого Хреста бойової заслуги 1-го класу.

Народився Микола Васильович 18 вересня 1939 р. в селі Городиловичи на Львівщині, в селянській родині.

Коли Микола мав 1,5 роки, батько пішов в лави УПА боронити Україну від окупантів. Мама мусила сама виховувати й ростити двох маленьких дітей. Микола обрав шлях військового інженера. В 1962 році він закінчив з відзнакою Рязанське військове автомобільне училище, а в 1970 році – Київське вище артилерійське інженерне училище. Службу проходив на інженерних та командних посадах.

На пенсії Микола Процюк розпочав пошук місця загибелі свого батька, якого він бачив останній раз у 1,5 роки. Декілька років пошуків місця поховання батька увінчалися успіхом. Командир «Кропива» загинув 13 травня 1944 року у селі Кордишів Шумського району на Тернопільщині й вночі після бою був похований селянами. Перед загибеллю брав участь у бою під Гурбами з загонами НКВД.

Після встановлення особистості командира «Кропиви» за допомогою аналізу ДНК, в Шумську відбулося урочисте перепоховання Василя Процюка. Ця сторінка визвольної боротьби УПА була висвітлена завдяки зусиллям сина Миколи.

Багато уваги підполковник Микола Процюк приділяв національно-патріотичному вихованню молоді.

Був люблячим чоловіком для дружини Ганни та батьком для своїх двох доньок, ніжним дідусем шести онуків, гідним сином України.

Вічная пам’ять!

Тереновий Провід ОУН (б)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа