На Меморіальному кладовищі борців за волю України, що на Верецькому перевалі, працівниками комунального підприємства Львівської облради «Доля» було перезахоронено 5 останків січовиків Карпатської України, які загинули у березні 1939 року. Останки були віднайдені пошуковцями організації в околицях села Сянки Турківського району. Як зазначив у коментарях відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета, інформацію про забуте захоронення січовиків-карпатців пошуковці отримали від Марії Марканич (у 1939 році їй було 15 років). Вона розповіла, що ранньою весною мешканці Сянок натрапили на неглибоко прикопане поховання п’ятьох хлопців біля потоку між лісом та залізничною колією. Про них мешканці чули раніше. Також було відомо й те, що тіла належали січовикам Карпатської України, яких взяли у полон угорська воячня та передала на кордоні у Сянках польським прикордонникам. Після довгих катувань, поляки розстріляли військовополонених і покинули в лісі. Подібна доля спіткала близько 600 галичан-українців, які відгукнулися на заклик Карпатської України про допомогу.
В урочистому перепохованні на Верецькому перевалі взяли участь керівники Львівської та Закарпатської областей, керівництво Сколівського району, військові та велелюдна громадськість.
Після чину поминальної панахиди відбулося віче. Виступаючи на вічу голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин подякував меморіально-пошуковому комунальному підприємству Львівської обласної ради «Доля». «Складаю слова подяки всім пошуковцям, за пророблену роботу, зокрема, Святославові Шереметі. Переконаний, що незабаром тут, на цьому місці, буде справжній військовий меморіал, гідний пам’яті полеглих січовиків Карпатської України. Вічна пам’ять героям, які боролися за Україну тут! Слава героям, які баряться за Україну сьогодні на Сході України! Слава Україні!», – сказав Олександр Ганущин.
На вічі також виступили заступник голови Закарпатської ОДА Олександр Петік, командир зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» Олег Куцин, ветерани визвольних змагань, учасники бойових дій в зоні АТО, представники громадських та політичних організацій Львівщини та Закарпаття.
Оркестр, військовослужбовці з роби почесної варти та салютна команда Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного віддали військові почесті полеглим бійцям за волю України.
Після завершення церемонії перепоховання відбулась робоча нарада на якій обговорили розподіл завдань щодо впорядкуванню території та зведенню меморіалу.
На сьогоднішній день, за словами Святослава Шеремети, на меморіальному кладовищі на Верецькому перевалі працівники КП ЛОР «Доля» вже перепоховано 22 останки стрільців Карпатської України: 10 останків – у 2009 році, 7 останків – у 2011-му, 5 останків – цього року.
Прес-служба КП ЛОР «Доля»