У кожній військовій частині України буде комплект візуальних та інформаційних матеріалів про українське воєнне мистецтво. Перший примірник Інститут національної пам’яті передасть військовим у переддень річниці бою під Крутами.
28 січня, четвер, 11.00
Укрінформ (м. Театральна, вул. Б. Хмельницького, 8/16)
Український інститут національної пам’яті представляє проект “Воїн. Історія українського війська”.
В рамках проекту створено комплект із 24 постерів про історію української армії від Київської Русі до сьогодення. На плакатах формату А1 чоловіки й жінки зображені в одностроях українських воїнів усіх часів і з відповідною зброєю. Світлини зроблені відомою українською фотографкою Анною Сенік та супроводжуються інформацією про військові підрозділи і битви того часу.
Комплект також містить інформаційні матеріали, які розповідають по кожному періоду про тип військової організації, чисельність і озброєння війська, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви.
“Російська, радянська і тепер знову російська пропаганда переконувала українців, що вони — народ лінивий, миролюбний, самі “гречкосії”. Навіть коли згадок про збройні сили годі було уникнути, то ворог заперечував їх бойові уміння, відмовляв героїзмі та праві боротися за власні інтереси. Усе це неправда. Українці — справжній народ-військо. Проект “Воїн. Історія українського війська“ має на меті ознайомити із українськими військовими традиціями”, — розповів історик, співробітник Інституту національної пам’яті Сергій Громенко.
У першу чергу відновлення українських воєнних традицій необхідне армії. Тому наклад у 10 тисяч примірників комплектів буде передано у військові частини. На презентації Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович символічно, у переддень річниці бою під Крутами, передасть перший примірник начальнику відділу інформаційно-пропагандистського забезпечення управління пропаганди головного управління по роботі з особовим складом Збройних сил України підполковнику Миколі Поровському.
Фото – Анна Сенік. Історична реконструкція – Микола Балабан. Тексти — Василь Павлов, Сергій Громенко, Володимир В’ятрович. Редактор — Богдан Завітій. Дизайн Назар Ясиневич.