2 лютого в Українській інформаційній службі відбулася презентація нового видання праці видатного ідеолога українського націоналізму, чільного діяча ОУН Дмитра Мирона (Максима Орлика) «Ідея і Чин України». Перший раз праця побачила світ у 1940 році, поширювалася вона підпільно, а в незалежній Україні книгу видавали лише раз у 2001 році за сприяння Молодіжного Націоналістичного Конгресу.
Організаторами презентації виступили УІС та Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень».
В заході взяли участь Голова Проводу Організації Українських Націоналістів (бандерівців) Стефан Романів, директор «УССД» Юрій Сиротюк, редактор видання ОУН (б) «Шлях Перемоги» Віктор Рог, голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь, керівник ОУН (м) Богдан Червак, голова МНК Соломія Фаріон, голова правління Центру Національного Відродження Тарас Гребеняк та інші громадські діячі.
«В чому актуальність праці Дмитра Мирона – «Орлика» в нинішній час? Він чітко описав, якою має бути мета національної революції, як вона має відбуватися, як треба захистити надбання національної революції! Бо зробити революцію можливо. Але що далі? Як захистити те, що здобули внаслідок революції? Як розбудовувати і облаштовувати державу? Якщо не здійснити чітких дій зі управління, не розставити принципових людей на керівні посади і не впроваджувати жорстких дій із захисту держави, неодмінно виникне загроза реваншу. Це те, що ми спостерігаємо нині, якраз яскраво свідчить на користь правоти тез Мирона – «Орлика», – наголосив Віктор Рог.
«Що для нас є націоналізм? Це є світогляд і це є цінності. Нам, як націоналістам, багато хто з опонентів закидає, що ми неправильно чинимо, що ми якісь не такі, але ми завжди будемо апелювати: ви дивитеся зі своєї позиції, у вас є свої цінності, так само є цінності свої у нас, які ми будемо обстоювати. Ці ціннісні орієнтири зокрема оформлені в праці «Ідея і Чин України», – зазначив Голова Проводу ОУН (б) Стефан Романів.
«Нація – це з погляду націоналістів – спільнота і живих, і мертвих, і ненароджених українців. Не маємо права дозволити паплюжити честь тих, хто загинув за Україну. Наші опоненти можуть вступати в дискусії з нами, тими, хто живий, проте нехай не сміють чіпати мертвих. Росія чи Польща здійснюють проти нас агресивні дії, а ми не можемо їм адекватно відповісти, бо маємо слабкі інституції держави. А маємо реагувати жорстко, маємо здобути суб’єктність на міжнародній арені, маємо бути сильними. Розраховувати в першу чергу на свої власні сили, як того нас вчили наші попередники, зокрема, й Мирон – «Орлик», – додав Юрій Сиротюк, завдяки якому й вдалося знайти кошти та видрукувати тираж даної праці.
Сергій Багряний, УІС