День Героїв – на офіційному рівні: чому варто підтримати петицію

День Героїв мають відзначати на офіційному рівні. Петицію з таким закликом зареєстрували на сайті президента. Його започаткували в ОУН ще 1941 року в підпіллі. Розголосу відзначання Дня Героїв набуло після проголошення незалежності України. Відтоді дедалі більше людей 23 травня вшановують пам’ять тих, хто поклав своє життя за свободу та суверенітет нашої держави. Щоправда, вшанування відбувається лише на громадському рівні. Державним святом День Героїв так донині і не став.

ДеньГероїв

День Героїв бере початок із 1941 року. Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив: щороку відзначати його 23 травня. На честь засновника та першого голови ОУН Євгена Коновальця, який загинув цього дня 1938 року від рук московської агентури. До відновлення Україною незалежності День Героїв відзначали підпільно. З 1991-го його визнали офіційним у низці територіальних громад, та на державному рівні не визнали донині.

Так ушановували новітніх героїв України 2015-го на Личаківському цвинтарі у Львові. Низка заходів відбулася цього дня 2018-го у Хмельницькому. З панахидою, покладанням квітів, маршем слави Української Повстанської Армії, та навіть реконструкцією бою УПА та НКВД День Героїв відзначали 2021-го в Івано-Франківську.

Й аби День Героїв визнати офіційним державним святом, 25 квітня на офіційному сайті президента зареєстрували петицію.
Народні обранці підготували запит до президента з пропозицією відзначати День Героїв на державному рівні. Та поки що в парламенті точаться дискусії, чи варто робити цей день вихідним.

“З 2014 року, як мінімум, у багатьох підрозділах Збройних сил України День Героїв став наразі неофіційним святом. Влада нарешті має вшанувати своїх українських святих, своїх українських героїв. І тому однозначно, що в травні має бути встановлене це свято. Тим паче, що є абсолютно справедливе історичне підґрунтя відновлення цього свята. І тоді наше гасло “Слава Україні. Героям Слава” не буде звучати символічно. Воно буде звучати абсолютно реально про реальних героїв”, – наголошує пресофіцер 112-ї бригади Сил ТРО ЗСУ, історик Андрій Ковальов.

А от генерал-майор Служби безпеки України Віктор Ягун, який теж підписався під петицією, наголошує, що необхідно поставитися з особливою увагою до формату відзначання цього дня.

За тиждень петиція “Про встановлення Дня Героїв” зібрала трохи понад 2000 підписів із 25 000 тисяч необхідних. Збір підписів триватиме ще 84 дні.

Джерело

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа