Український націоналізм став основою мого життя завдяки батькам і найближчій родині. Свої шкільні канікули я проводив у селі Дорожів Дрогобицького району. Там, у родинному колі Злупків та Грицаїв, мені розповіли правду про Українську Повстанську Армію та участь у ній моїх родичів. Брат мого діда Ілька, Касіян Злупко і його чотири сини впали за волю України. Там, у Дорожеві, я відвідав дім начальника Головного Штабу УПА Дмитра Грицая. Там, у Дорожеві, я вперще почув ім’я Степана Бандери. Йому присвятила один із своїх віршів Марія Злупко, колишня зв’язкова УПА і рідна сестра моєї мами Ольги. Старенький зошит із підпільними віршами я зберігаю у своєму архіві.
Із цього вірша я зрозумів, яку вагу й авторитет мав Бандера серед українців і як його ненавиділи і боялися кремлівські верховоди, що вистежили і вбили вождя ОУН аж за кордоном своєї «тюрми народів». Нині вони намагаються вбити і пам’ять про нього. Про це свідчить варварське плюндрування могили Степана Бандери в Мюнхені. Цим пояснюється поява блюзнірського псевдодокументального фільму про Бандеру, недавно показаного українському глядачеві заангажованим телебаченням. Чому з лідером ОУН воюють і після його смерті?
Степан Бандера є одним із тих українських політиків, які не продавалися. У той час, коли так звані «реальні» політики піарилися на тодішніх «шустер-лайф» вкупі з ворогами, Степан Бандера організовував виконання присудів смерті над іноземними гнобителями українського народу та їх місцевими прислужниками-зрадниками. Тим самим керована Бандерою ОУН, з одного боку, стримувала нахабство ворога, який розумів неминучість грізної відплати за знущання над українцями, а з другого – підтримувала дух збройного опору гнобителям в українському суспільстві. Так, для ворогів він був «терористом», порушником їхнього законодавства. Але для української молоді він був героєм, зразком для наслідування.
Через те і паплюжать ім’я вождя українських націоналістів Степана Бандери наші вороги. Вони хочуть, щоб сучасна українська молодь соромилася наслідувати його. Хай он влаштовують всілякі сидіння й лежання на асфальті, політичні й аполітичні клоунади й маскаради, тицяють букетиками квітів у ніс ворогів українського народу, але ніколи не беруться за зброю. Хоч відомо, що «..тільки меч, а не слова здобудуть нації права!»
Однак українська молодь повинна наслідувати Степана Бандеру і його друзів. Наслідуючи їх у своїх словах і ділах, українська молодь здобуде нарешті для себе найсвятіше − свою матір-Батьківщину. Тобто, словами Бандери, вповні реалізує велику, чисту ідею української нації, здобуде волю Україні й утвердить Божу Правду на українській землі. І ми, виховані соратниками й послідовниками Степана Бандери, повинні їм у цьому допомогти. Адже враження юності найсильніші й зберігаються на все життя.
Особливо це актуально в цей грізний для українського народу час політичної та економічної нестабільності в умовах воєнної агресії Росії проти України. Ще рік тому сучасний Провід ОУН (б) об’єктивно оцінив політичні події в Україні як «кризу державного ладу». Від себе додам, що ця криза є наслідком засадничих помилок, яких ми, українці, припустилися на зорі нашої незалежності. Тоді ми не наполягли на побудові свого, оригінального українського державного ладу, який зветься «націократією». Ми дали себе піддурити підступним демагогам і прийняли на віру т.зв. «ліберально-демократичну» суспільну модель, поважні і невиліковні вади якої критикували соратники Бандери і він сам. Ми дозволили себе обікрасти й погодилися з побудовою в Україні «олігархічної» моделі економіки. Але чи за таку Україну боровся і загинув Степан Бандера?!
Як наголошував сл. пам′яті Степан Злупко, доктор економічних наук, аналіз програмних документів і діяльності ОУН свідчить, що Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери боролася за планову організацію господарського й суспільного життя України. Авторам економічної програми ОУН народне господарство уявлялося гармонійно поєднаним комплексом державних, кооперативних та індивідуально-приватних підприємств у промисловості, сільському господарстві і торгівлі. Український націоналізм був проти засилля в Україні анонімного, паразитичного капіталу міжнародної фінансієри. ОУН під проводом Степана Бандери виступала за побудову в Україні національної держави, яка забезпечить нації безкоштовні освіту і медицину, достойні пенсії і житло, розвиток української науки і культури, чисте довкілля і безпеку від злочинців та зовнішніх ворогів. Для того в руках держави мають бути ключові галузі народного господарства, земля, енергетика, транспорт, зв’язок, банки, військово-промисловий комплекс.
Нині економічна програма ОУН особливо актуальна для нас. Адже вона базується на господарських традиціях українського народу та кращому європейському досвіді. У Європі успішною вважають ту країну, державний борг якої найменший, а продуктивність праці та рівень життя – найвищі.
Не «шокова терапія» врятує Україну, не тотальна «прихватизація», а політична та економічна програма ОУН під проводом Степана Бандери. Лише внаслідок її реалізації ти, мій український народе, словами Івана Франка,
…огнистим видом
Засяєш у народів вольних колі,
Труснеш Кавказ, впережешся Бескидом,
Покотиш Чорним морем гомін волі
І глянеш, як хазяїн домовитий,
По свої хаті і по своїм полі!
Сергій РУДЮК