Завершився другий етап проекту «Рука допомоги Україні»

hopeКиїв, 31 березня 2016 р.завершився другий етап проекту «Рука допомоги Україні», який реалізується Благодійним фондом «Надія по всьому світові» у співпраці з “HOPE worldwide of Canada”. Другий етап розпочався у вересні 2015 р. і складався із двох тренінгів «Діти і війна. Техніки зцілення» для соціальних працівників, психологів і волонтерів у Черкасах та Івано-Франківську, а також із трьох курсів терапевтичних занять із дітьми, травмованими війною на сході України, та батьками ВПО (внутрішньо переміщені особи) в Києві, Ірпені, Боярці.

Триденні навчальні тренінги відбулися 11-13 листопада (м. Черкаси) і 14-16 грудня (м. Івано-Франківськ). У заходах взяли участь 38 учасників – соціальних працівників, практикуючих психологів, працівників служб ДСНС, волонтерів громадських та благодійних організацій, які навчалися використовувати методику «Діти і війна. Техніки зцілення» у роботі з травмованими дітьми. З учасниками працювали психологи-тренери проекту «Рука допомоги Україні» – п. Ірина Сухова (координатор і психолог проекту), п. Олена Божор (арт-терапевт) і п. Наталія Подоляк (психолог і сімейний психотерапевт).

Три курси терапевтичних занять із дітьми та батьками відбулися у Києві, на території Національного заповідника «Софія Київська» (28 листопада 2015 р. – 6 лютого 2016 р.), Ірпені (3 лютого – 16 березня 2016 р.) та Боярці (27 лютого – 26 березня 2016 р.). Кожен терапевтичний курс складався із 7 занять, в результаті яких загалом 46 дітей та 13 дорослих отримали психологічну підтримку, навички і техніки, щоб ефективно справлятися із нав’язливими негативними спогадами, стресом, безсонням і нічними жахами. З отриманими знаннями та набутим практичним досвідом діти зможуть ефективно подолати свої минулі психологічні травми і стануть сильнішими, а їхні батьки віднайдуть необхідні ключі для розуміння своїх дітей та завдяки дієвим порадам розпочнуть будувати своє життя на новому місці. Заняття для дітей та батьків ВПО проводили психологи-волонтери БФ «Надія по всьому світові».

Тетяна Литвиненко, психолог-волонтер проекту «Рука допомоги Україні»: «Сьогодні відбулося завершальне заняття з групою в Ірпені. Дуже важливо допомогти відкритися людям, які були у складних ситуаціях, пережили травматичні події. Багато переживань відкладаються в глибинах підсвідомості і залишаються там, заважаючи в звичайному мирному житті. І для дітей, і для дорослих дуже важливо навчитися розпізнати ці страхи, подивитися їм у вічі, адже саме це допомагає подолати травму. Як психолог і тренер я помічаю, що багато учасників почали справлятися зі своїми страхами – терапевтичний курс запустив процес психологічного одужання, а ми, у свою чергу, надали дітям і їх батькам дієві інструменти для самодопомоги та одужання, і навчили як ними користуватися. Деякі техніки зблизили батьків та дітей: це дуже важливо, адже надалі батьки самі зможуть допомагати своїм дітям долати страхи і тривоги».

Тетяна, учасниця курсу терапевтичних занять, ВПО з Донецька: «В процесі семінару я і мій син стали ближчими один до одного, почали більш тісно спілкуватися, а також зрозуміли, що маємо одинакові страхи, з якими потрібно боротися. Ми одержали цінні вказівки, як можна перемагати свої страхи. Вони є практичними для застосування і їх можна використовувати і в майбутньому житті».

Олена Божор, психолог-супервізор курсу терапевтичних занять «Діти і війна» в Ірпені: «На цих заняттях була абсолютно домашня обстановка, яка сприяє терапевтичному процесу. Тут зручно і затишно, відчувається постійна підтримка зі сторони співробітників. Це все допомагає з максимальною ефективністю організувати терапію, якої потребують переселенці, люди, що пережили війну. Тут ми працюємо з людьми з Донецька та Донецької області, з Луганська та інших міст східної України. Я бачу, що тут люди отримують тепло, домашню обстановку та родинну атмосферу, яка теж надзвичайно сприятлива для відновлення».

Про проект

Проект «Рука допомоги Україні» включає навчання понад 300 психологів, соціальних працівників, волонтерів роботі з дітьми, травмованим війною на сході України та окупацією Криму, за методикою «Діти і війна. Техніки зцілення», терапевтичні заняття з дітьми та батьками (ВПО, сім’ї учасників АТО) для отримання навичок психологічної допомоги та уміння справлятися із травматичним досвідом та стресовими ситуаціями, доставку гуманітарної допомоги вимушеним переселенцям зі сходу України та Криму. Перший етап проекту складався із тренінгу для психологів (Київ) і курсу терапевтичних занять із дітьми та їх батьками у тимчасовому таборі для переселенців у Коростишеві у травні-червні 2015 року. Другий етап проекту тривав з вересня 2015 року до березня 2016 року і складався із 2 тренінгів «Діти і війна. Техніки зцілення» у Черкасах та Івано-Франківську, а також 3 курсів терапевтичних занять для дітей та батьків у Києві, Ірпені та Боярці. Третій етап проекту розпочався у березні 2016 року і включає проведення 2 тренінгів у Одесі та 3 курсів терапевтичних занять у Одесі та Одеській області. Партнерами проекту є благодійні організації “HOPE worldwide of Canada”, HOPE worldwide (США), Український інститут когнітивно-поведінкової терапії, Українська кредитова спілка (Канада).

Донори в Канаді можуть робити пожертви для проекту на Tilt – http://tilt.tc/xqWa

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа