У Києві вимушено переміщених осіб навчали економити ефективно

У суботу, 26 березня, у приміщенні тренінгового центру «Суцвіття» Товариства «Знання» України відбувся семінар для вимушено переміщених осіб на тему «Прості поради економії. Енергоефективність вдома». Захід провела Громадянська мережа ОПОРА за сприяння ГО «Всеукраїнська організація зі справ вимушених переселенців» та тренінгового центру «Суцвіття».

26-03-16-01

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Аліна Брезіцька розповіла присутнім, чому питання енергозбереження та енергоефективності важливі для енергетичної безпеки українського народу. Вона озвучила прості поради для кожного, хто бажає заощадити у власному помешканні.

«Заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі дозволить зекономити 75-80% електроенергії, оскільки їх світлова віддача в середньому в 5 разів більше», – зауважила Аліна Брезіцька. Окрім того, присутніх запевнили, що залишена в режимі очікування побутова техніка також споживає електрику, а щоденний душ замість ванни за тиждень економить близько 400 л води.

«Можете використовувати бабусин килим, килимок або будь-яке інше покриття для ізоляції стін та підлоги на час зими. Тримайте двері кімнат закритими, особливо в прохолодних приміщеннях, які використовуються рідше або взагалі не використовуються взимку. Це дозволить зупинити потік холодного повітря в кімнати, які обігріваються», – розповіла Аліна Брезіцька.

Регіональний координатор наголосила, що, хоч держава намагається сприяти підвищенню економії та комфорту в будинках, але насправді все вирішують власники цих приміщень. Вона закликала об’єднуватися заради тепла, дізнаватися про різні програми та їхні умови.

Присутній на заході Олег Вдовенко, кандидат хімічних наук, завідувач кафедри природничих наук та екології Університету сучасних знань, долучився до обговорення. Зокрема, він поділився власними практичними порадами щодо заощадження ресурсів: «На кожну подачу води потрібно ставити шаровий кран, а на ніч перекривати воду». Він розповів, що у власному господарстві обладнав сонячний колектор, який підігріває воду з квітня до жовтня. «Все залежить від нас. Поки ми самі не будемо робити те, що нам потрібно, – нічого не буде», – переконаний Олег Павлович.

Аби корисна інформація краще запам’яталася, учасникам тренінгу роздали друковані матеріали, підготовлені в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Аліна Брезіцька

місцевий координатор житлово-комунальних

та енергетичних програм

Громадянської мережі ОПОРА

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа