У Києві видано книгу про Івана Гавдиду

На фото: обкладинка книги "Іван Гавдида - творець нової епопеї"

                                                                          Їх  душі  –  горіння  і  криця  –

                                                     У  нашому  завжди  гурті,

                                                               Братів  по  далеких  в’язницях

                                                       І  тих,  що  упали,  братів!

                                                                                                                        Олег Ольжич

 

Передчасна смерть Івана Гавдиди стала тяжкою втратою не лише для його близьких, але і для української справи вцілому. Важко оцінити, наскільки можна було би пришвидшити державотворчі процеси в Україні за активної участі та невгамовної енергії друга Лісового.

Видання книги «Іван Гавдида – творець нової епопеї» є тим внеском, яке може зробити коло його однодумців для того, щоб не дати пропасти його думкам, ідеям, активній творчій волі, яка спонукала його працювати для України, навіть там, де інші навіть не помічали. В Донецьку, Казахстані – скрізь знаходив можливості, час і слова для переконання людей.

У Києві 21 грудня пройшла презентація книги «Іван Гавдида – творець нової епопеї», упорядниками якої виступили відомі історики та громадські діячі Віктор Рог і Олег Вітвіцький. Метою заходу було зібрати колег і однодумців Івана Гавдиди, тих, хто працював із ним у політичному напрямку, тих, хто брав участь у ви шкільній діяльності – неможливо перелічити усіх сфер, які цікавили загиблого.

Вікторові Рогу вдалося створити атмосферу дружнього спілкування,  завдяки цьому протягом усієї зустрічі зберігалася динаміка розмови. Зворушливо було почути слова Михайла Ратушного, нинішнього Голови УВКР, який був близьким другом Івана. Він відзначив широту погляду, під яким

На фото: Голова УВКР Михайло Ратушний

загиблий розумів, хто є українці та що є українська ідея. Не боявся розмовляти українською мовою з українцями Росії та Казахстану, не боявся допомагати шахтарям-інвалідам у Донецьку. Найбільше турбувала Івана справа об‘єднання українських сил – політичних, релігійних,, громадських. Голова КУН Степан Брацюнь пригадував, із яким болем переживав Іван Гавдида суперечки в середовищі, з яким пов‘язав своє життя, – українських націоналістів. Андрій Гайдамаха відзначив, що на даний момент він може назвати близько десяти націоналістів, які зникли за нез‘ясованих обставин.

Напевно, саме ці факти свідчать про те, що здобуття української самостійної соборної держави ще не завершилося, а найкращим вшануванням пам‘яті друга Івана буде активний чин в ім‘я України.

Українська інформаційна служба

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа