Громадські активісти проаналізували коаліційну угоду

Центр Національного Відродження спільно з громадським об’єднанням «Українська справа» провели в Києві 7 грудня конференцію «Україна на шляху реформ. Аналіз коаліційної угоди». Громадські активісти з багатьох регіонів України, представники української діаспори, народні депутати України та експерти з питань права і економіки спробували оцінити стратегічний документ парламентської більшості та зробити прогнози ймовірності його реалізації.

Відкриваючи конференцію, лідер громадського об’єднання «Українська справа», народний депутат України Ігор Артюшенко наголосив: «Коаліційна угода є далекою від очікувань українців. Вона народжувалася у дуже короткий термін і, напевно, не всі проблеми у ній розкриті. Ми, як громадські активісти і фахівці у своїх галузях, повинні обговорити стратегічний документ парламенту і визначити, наскільки закладені у ньому ідеї відповідають вимогам Майдану і Революції Гідності».

Доповідачі критично підійшли до аналізу і оцінки самого документа. Позитивно було сприйнято ідеї щодо реформ у судочинстві та органах місцевого самоврядування, намір прийняття нового виборчого законодавства на пропорційній основі з відкритими списками. Але експерти так і не побачили з поміж орієнтирів нової Верховної Ради України намір зреалізувати ключову вимогу Майдану – докорінно змінити систему влади у державі. Політичні учасники парламентської більшості уникають прямої відповіді на запитання: яку державу і як ми будуємо? Позиційна боротьба між Президентом і Прем’єр-міністром залишається ключовою інтригою парламенту нового скликання і, щонайменше, залишиться нею до наступних парламентських виборів – до такої думки дійшли учасники конференції.

Аналіз економічної частини коаліційної угоди присутніми носив негативні оцінки. На думку експертів, ані парламентська більшість, ані сформований нею уряд не мають сформованого цілісного уявлення, що необхідно зробити в соціально-економічній сфері. Статті угоди прописані в декларативній формі і з них важко зрозуміти конкретні кроки, які будуть зроблені. Експерт з економічних питань Володимир Панченко зазначив, що багато пунктів цієї угоди прописані у стилі Азарова, а це підкреслює, що системних змін економічна складова не зазнає. «Усі у світі економісти знають, що реформи без грошей зробити неможливо. В українській сучасній ситуації виглядає так, що розмов про реформи багато, а коштів на їх проведення ніхто навіть не думає шукати. Очікування наших урядовців на щедрі подачки від міжнародних фінансових установ позбавляють їх творчої ініціативи шукати порятунок держави за рахунок власних ресурсів», – так критично оцінює економічну ситуацію автор книги «Економічний націоналізм» Володимир Панченко.

Учасники конференції звернули також увагу і на відсутність в коаліційній угоді будь-яких думок щодо подальших перспектив українців, які знаходяться за межами Батьківщини. Голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний: «Я дивуюся українським політикам. Вони вважають, що наша трудова міграція немає проблем? І це тоді, коли саме за стараннями української діаспори вдалося змінити думку світової спільноти щодо України, надати відчутну фінансову допомогу Євромайдану і нашим військовим».

Присутні на конференції громадські діячі звернули увагу на дуже коротеньку і узагальнену складову гуманітарної та соціальної політики.

«Наші критичні думки на адресу української влади, які лунали на нашій конференції – це не є опозиційний політичний погляд. Це є розуміння співвідповідальності за дії цієї влади та їх результат. В такий непростий для нашої країни час наша влада не має права на помилку. І наше завдання, як представників громадськості, не бездумно потурати бездіяльності, а вимагати обдуманих результативних дій від влади, спрямованих на оздоровлення українського суспільства,» – зазначив голова правління Центру Національного Відродження Тарас Гребеняк.

Тарас СІРИЙ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа