Тімоті Снайдер: Світ недостатньо боявся Росії

Snyder1

Безпека Європи неможлива без безпеки України, тому Україна повинна бути членом і Європейського союзу, і НАТО, каже американський історик Тімоті Снайдер в інтервʼю для українського видання NV.

“Я працюю в Україні майже 30 років, і те, що Україна означає для людей зараз, надзвичайно відрізняється від того, що вона означала два роки тому. Тому ти можеш бути членом сімʼї лише тоді, коли хтось знає, що ти існуєш. А зараз всі знають, що Україна існує, і асоціації, які виникають у людей і в Європі, і в США з Україною та українцями, загалом позитивні. Але інституційне питання є складнішим. Я думаю, що Україна повинна бути членом і Європейського союзу, і НАТО, щоб обидві інституції працювали надалі”, – пояснив Снайдер.

У Європі буде безпечно, якщо Україна інтегрується правильно, додав історик. “Тож навіть якщо вам байдуже до України, ви все одно повинні думати про те, що це той шматочок, якого бракує у вашій безпеці. Якщо ми зможемо інтегрувати Україну правильно, то з рештою Європи, ймовірно, все буде добре. І я продовжую так думати й на цьому наполягати”, – сказав Снайдер.

Нині Україна робить багато для інших країн, коли протистоїть Росії. Збройні сили України фактично виконують місію НАТО, а також зменшують ймовірність війни в Тихому океані, вважає історик. Водночас Снайдер каже, що світ недостатньо боявся Росії.

“Ми думали, що Росія стала нормальною країною, що Путін в принципі нормальний лідер, що він просто технократ і його цікавлять лише гроші. Тому я думаю, що у 2010‑х роках ми не звернули уваги на те, що Росія стала зовсім іншою країною. На мою думку, це була олігархічна фашистська країна, ці ідеї вже тоді мали значення для Путіна. Я думаю, що ми пропустили цей період, не помітили його”, – сказав Снайдер.

Найбільший ризик, який нині можуть зробити країни – не переконатися, що Україна переможе. “Тому що всі ці речі, про які я згадав, і ще кілька, наприклад, ризик ядерної війни або збереження міжнародного права, залежать від перемоги України. Тому найбільший ризик, на який ми можемо піти як світ, – це не допомогти вам [українцям] перемогти”, – підсумував Снайдер.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа