Спільним фронтом за свободу народів

OlegMedunycia

Ідея спільної боротьби народів проти окупантів має в Україні давню традицію. Одним із її знакових аспектів є І Конференція поневолених народів, яка проходила 80 років тому, 21-22 листопада 1943 року, на Рівненщині.

Конференція проголосила Маніфест до поневолених народів Східної Європи і Азії із закликом спільним фронтом виступити проти агресорів з метою знищення тоталітарних режимів і побудувати на руїнах імперій новий справедливий лад на системі незалежних держав кожної нації на своїй етнографічній території.

У квітні 1946 року з ініціативи ОУН постає Антибольшевицький Блок Народів, який розгортає широку і активну діяльність під гаслом «Свобода народам і людині!»

Сьогодні є очевидним, що тоталітарна російська імперія є загрозою для цілого світу і завдання всіх – зупинити агресію, усунути кремлівський режим, засудити винуватців і домогтися розподілу так званої російської федерації на незалежні держави вільних народів, забезпечивши таким чином тривалий мир, справедливий лад і безпеку в майбутньому.

Сьогодні з ініціативи ОУН (б) постає і діє Антиімперський Блок Народів – кращі сили поневолених Москвою націй усвідомлюють безпосередню загрозу для самого свого існування, котра йде з Кремля. Що чекає їх в майбутньому? Спільна боротьба проти кремлівської кліки, перемога, свобода, або ж асиміляція, геноцид, загибель. Це не пафосні слова, а констатація очевидного факту.

Боротьба за свободу, за своє майбутнє – це боротьба проти національного поневолення, проти насильницької русифікації, проти знівелювання елементарних прав особи і нації, проти терору, злиднів і духовно-культурного гніту, проти соціальної експлуатації і національного геноциду.

Боротьба за свободу – це боротьба за суверенітет, за визволення, за право вільного вибору, за розквіт творчості і відродження націй, за правду, справедливість і гідне майбутнє на своїй землі.

Боротьба за свободу – це право розпоряджатися своїми природними ресурсами, напряму, а не через Москву вибудовувати економічні зв’язки зі світом, це унеможливлення атомної війни, бо вільним народам не буде потреби погрожувати Людству. Це врятована для нащадків екологія, бо хто, як не корінні народи, найбільш зацікавлені в цьому?

Сьогодні Україна змагає проти новітньої імперії зла не лише за звільнення своєї території. Ми змагаємося за свободу, перспективу, безпеку і тривалий мир для всіх народів Європи і Азії. «Україна – революційна проблема світу», – наголошував колись керівник АБН Ярослав Стецько, «Україна – революційна надія світу», – наголошуємо зараз ми.

Наша боротьба справедлива і в цій боротьбі ми закликаємо стати пліч-о-пліч з українцями всіх, хто розуміє важливість нашої боротьби, хто усвідомлює небезпеку, хто вірить у перемогу і готовий спільно боротися за своє вільне мирне майбутнє.

Слава Україні! Слава народам, які борються за незалежність, за правду, за справедливість! Слава героям!

Олег Медуниця, Голова ОУН (б)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа