Сотні прочан прагнуть взяти участь у панахиді за упокій душі Івана Мазепи

лавра

Сотні прочан прагнуть взяти участь у панахиді за упокій душі Іоанна Мазепи- Калединського, шляхтича гербу Курч, гетьмана Війська Запорозького Городового.
Чи це перша панахида за гетьманом у Лаврі, яку він фактично у нинішньому вигляді збудував? Майже впевнений, що ні. Проте за участю десятка провідних телеканалів та представників державної влади України – так.
лавра
Панахида у храмі Всіх Святих на день Усіх Святих виняткова хіба тому, що це споруда, яка має на фронтоні герб самого Іоанна Мазепи, а в самій ошатній, п’ятибанній церкві ніколи не служили ряджені з Московського патріярхату. Дух Мазепи їх туди не пустив.
Символічно, що свята літургія на Горішній Лаврі була відслужена у приділі Іоанна Богослова Успенського собору, люди причастилися й пішли спом’янути того, хто упокоївся у Бендерах 1710 року, перед смертю висповіданий і причащений Святих Христових Таїн.
Отже Вселенська Церква ніколи не визнавала блудної анатеми московських псів на Ясновельможного Гетьмана. А тепер дійшло до розв’язки – московьскі пси, вимазані у своє блювотиння, підпали під власну Анатему (відлучення) від Світового Православ’я.
А гетьман Іоанн Мазепа та його мати-ігуменя Марія Магдалина ще прийдуть до своїх вінців святості в Українській Церкві. Якщо народ Мазепи сам обожиться, вийшовши з Війни переможцем.
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа