Правозахисні організації закликають надати гуманітарний доступ до лівобережжя Херсонщини

Nova Kakhovka4

Коаліція правозахисних організацій України 9 червня 2023 року звернулася до світової спільноти та закликала вжити заходів для створення гуманітарного доступу до затопленого лівого берега Херсонщини, що тимчасово окупований рф. Звернення підписали 25 організацій.

 «Російські військові встановили блокпости на виїздах із підтоплених населених пунктів і перешкоджають евакуації, обстрілюючи катери та човни тих, хто намагався врятуватися. Дозвіл на виїзд із деяких підтоплених населених пунктів надавався тільки особам, які мають російські паспорти або дали хабар військовим [рф – ред.]», – йдеться у документі.

Наразі росія продовжує ігнорувати створену представниками рф катастрофу, а також забороняє покинути затоплені території жителям лівобережжя. Окупаційна влада не дозволяє вивозити за межі області новонароджених і малолітніх дітей, якщо їхні батьки не отримали свідоцтва про народження зразка рф.

 Крім того, існує ризик виникнення епідемії інфекційних хвороб, спричинений потраплянням у криниці та водойми хімікатів, збудників хвороб із кладовищ, каналізаційних стоків і сміттєзвалищ.

Підтоплення також загрожує жителям обох берегів Дніпра через велику кількість вибухонебезпечних предметів (мін, боєприпасів тощо). 

Нагадаємо, 6 червня 2023 року окупанти підірвали Каховську ГЕС, спричинивши найбільшу екологічну та техногенну катастрофу в Європі за останні 30 років. Підтоплено 68% лівобережжя та 32% правобережжя Херсонської області, вода продовжує прибувати. Наразі відомо про 9 загиблих в окупованому місті Олешки.

За попередніми даними, понад 80 населених пунктів Криму, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської та Запорізької областей стикнуться з ускладненням водопостачання. Спеціалісти вже повідомляють про наслідки, що загрожують життєдіяльності більшості населених пунктів півдня України. 

Повний текст звернення від 25 організацій читайте за посиланням.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа