Ініціатива «Трибунал для Путіна» звертається до Міжнародного кримінального суду через обстріли цивільного населення та об’єктів України

gusi-gaaga

Від початку повномасштабного вторгнення ініціатива «Трибунал для Путіна» зафіксувала близько 48 тисяч воєнних злочинів і понад 80% з них —  атаки на  цивільні об’єкти та цивільних. Окупанти неодноразово обстрілювали мирне населення: житлові будинки, лікарні, школи, церкви, пам’ятки культури та об’єкти інфраструктури життєзабезпечення. Розслідування цих воєнних злочинів може тривати не те що роками, а й навіть десятиліття.

Щоб привернути увагу Офісу Прокурора МКС до кричущих масштабів таких злочинів та ініціювати притягнення винних до відповідальності ініціатива «Трибунал для Путіна» зібрала та структурувала дані про обстріли цивільних у великому поданні до Міжнародного кримінального суду. У ньому правозахисники описують факти, систематичність та масштабність обстрілів, юридичні кваліфікації, диференціюють обстріли, наводять аналітику задокументованих в базі T4P епізодів обстрілів,  та називають відповідальних російських командирів, які ймовірно керували обстрілами. Автори подання та документатори розкажуть про те, як збирали дані, чому важливі такі документи та як вони можуть вплинути на розслідування воєнних злочинів, скоєних окупантами.

Дата і час: 22.08.2023, початок о 11:00

Формат заходу: офлайн, онлайн-трансляція

Місце проведення: Пресцентр «Накипіло», м. Харків, вул. Мистецтв, 14

Трансляція відбуватиметься тут: https://www.youtube.com/@LIVE-kn5ir

Учасники пресконференції:

  • Максим Ревякін, експерт Харківської Правозахисної Групи, один з авторів подання
  • Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи
  • Наталія Єсіна, документаторка воєнних злочинів у Сумській області, представниця Північної правозахисної групи
  • Ігор Бринош, документатор воєнних злочинів в Одеській області, представник Одеського обласного відділення «Комітету виборців України».

Модератор: Святослав Рубан, документатор воєнних злочинів, інформаційний координатор Центр громадянських свобод

Цей захід — перший з серії представлень подань до Міжнародного кримінального суду від ініціативи «Трибунал для Путіна». Наступний захід відбудеться 28 серпня 2023 р., об 11:00 в Києві, за адресою: вулиця Богдана Хмельницького, 8/16, Київ, 01001 (УКРІНФОРМ). Тема заходу: Геноцид в Маріуполі. Юридичне обґрунтування міжнародного злочину.

Подання підготовлено за підтримки Посольства США в Україні.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа