Змінюють науку війни: турецькі безпілотники Bayraktar вже налітали 300 000 годин бойового досвіду

Bayraktar2TB2

І тільки українські Байрактари, незважаючи на війну на Сході, не набувають бойового досвіду

Турецькі безпілотні бойові системи, що зміннили правила гри у війні, під назвою Bayraktar TB2, досягли великої віхи і набрали 300 000 годин експлуатаційних бойових і розвідувальних польотних годин. Безпілотна бойова озброєна машина Bayraktar TB2 (UCAV), яка стала першим турецьким авіаційним апаратом, який досяг такого великого часу бойового нальоту в історії авіації країни. Про це заявила компанія-розробник Байкар (Baykar), а аналіз успіху турків зробив військовий журнал Defence Blog – online military magazine.

Головний технічний директор Байкара Сельджук Байрактар поділився у Twitter заявою про розвиток подій, перерахувавши місії, до складу яких Байрактар ТБ2 входив або буде входити, включаючи транскордонні контртеррористичні операції Туреччини в Сирії, спрямовані проти Курдської Робітничої Партії та Ісламської Держави. терористів, операції у відповідь проти нападів на турецьку армію, а саме операція “Щит Євфрату”, операція “Оливкова гілка” та операція “Весняний щит”; Операція “Кіготь”, спрямована на терористів в Іраці, разом із місіями Східного Середземномор’я та операціями внутрішньої безпеки, а також місіями гуманітарної допомоги.

Ісмаїл Демір, голова Президентської Ради оборонної промисловості (SSB), поділився заявою через Twitter, в якій зазначалося: «Наші Байрактари TB2 UCAV, підтримувачі наших сил безпеки з неба, завершили 300 000 годин нальоту. Це гордість для всіх нас». Спочатку безпілотник потрапив до інвентаризації збройних сил Туреччини (ТСК) в 2014 році як безпілотний літальний апарат (БПЛА), а потім інтегрувався з боєприпасами, ставши UCAV. В даний час він оперативно використовується ТСК, Генеральним командуванням жандармерії, Генеральним управлінням безпеки та Національною розвідувальною організацією (MIT).

Як зазначає компанія, UCAV Bayraktar TB2 виробляються з рекордними 93% деталей, виготовлених у корінному виробництві. В цілому 160 дронів знаходяться в запасах чотирьох країн, а саме Туреччини, України, Азербайджану та Катару. З них, лише Україна, хоча й веде війну на Донбасі, не додала ні хвилини бойового досвіду для Байрактарів.

Baykar, який з початку 2000-х років розробляє на національному рівні програмне та апаратне забезпечення, яке є однією з найкращих систем з доданою вартістю в галузі безпілотних пристроїв, є одним із лідерів у своїй галузі у всьому світі, з інженерними розробками у 13 різних напрямках.

Bayraktar TB2, який продовжував експлуатуватися на місцях, з часом став чинником зміни правил гри у війні, як його охрестили також кілька міжнародних експертів. Експерти з питань оборони зазначають, що успіх Туреччини в антитерористичних операціях, виконаних за коротший час, ніж очікувалося, і з меншою кількістю жертв, відбувся завдяки таким безпілотникам. Безпілотники мали особливу роль під час операції “Оливкова гілка”, проведеної в сусідньому сирійському Африні проти Курдської Робітничої Партії та Ісламської Держави, виконуючи польоти, які перевищили 90% усіх турецьких військових льотних годин разом узятих. Всього під час операції в Сирії один Bayraktar налітав 5300 годин. Віони також брали участь в операціях, спрямованих проти лідерів Курдської Робітничої Партії, які перебувають у розшуку за допомогою Червоного повідомлення Інтерполу.

UCAV, які сприяли успіху турецької армії, збільшивши свої можливості розвідки та спостереження в операції “Мирна весна”, також успішно знищили багато цілей під час операції. Нарешті, вперше в операції «Весняний щит» вони знищила багато броньованих машин від гаубиць до ракетних установок залпового вогню (МРЗ) та систем ППО російського виробництва. Під час цієї операції безпілотники використовувались як основний елемент на полі бою, підвищуючи інтерес до себе у всьому світі.

Більше того, вони супроводжували турецькі бурові кораблі “Фатих” та “Явуз” під час своїх місій у Східному Середземномор’ї в районах, що потрапляють під континентальний шельф країни. Вони також були розгорнуті в Турецькій Республіці Північного Кіпру (ТРСК) для тієї ж місії, летячи туди з південних узбереж Туреччини.

Багато військових експертів вважають, що без Bayraktar-ів Азербайджан не досяг би перемоги у останній війні з Вірменією, оскільки всі вірменські засоби ППО російського виробництва були знищені саме цими безпілотниками. Що ж стосується зміни правил гри, то саме через Bayraktar вцілілі вірменські ППО перейшли до режиму роботи “із засідки”.

Bayraktar TB2 може нести на крилах чотири вітчизняні розумні боєприпаси MAM-L та MAM-C, вироблені компанією Roketsan. Вбудований маркер лазерної мішені дозволяє йому точно вражати ціль. Туреччина входить до шести країн, які можуть виробляти свої безпілотники та розумні боєприпаси, використовуючи внутрішні ресурси.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа