БІЛИЙ ДІМ
Офіс прес-секретаря
30 липня 2014 року
Ми, лідери Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Об’єднаного Королівства, Сполучених Штатів, Президент Ради Європи і Президент Європейської комісії, об’єдналися, щоб висловити наше серйозне занепокоєння щодо продовження дій Росії, спрямованих на підрив суверенітету України, її територіальної цілісності й незалежності. Ми ще раз засуджуємо незаконну анексію Росією Криму і дії, спрямовані на дестабілізацію східної України. Ці дії неприйнятні і порушують міжнародне право.
Ми засуджуємо трагічне збиття літака рейсу 17 Малазійських авіаліній і загибель 298 невинних мирних жителів. Ми вимагаємо негайного, повного, безперешкодного і прозорого міжнародного розслідування. Ми закликаємо всі сторони встановити, підтримувати й повністю поважати припинення вогню на місці катастрофи й навколо нього, як цього вимагає резолюція 2166 Ради безпеки ООН, так щоб слідчі могли виконувати свою роботу, знайти останки всіх жертв та їхні особисті речі.
Ця жахлива подія мусить стати переломним моментом у цьому конфлікті, примусити Росію призупинити підтримку незаконних збройних формувань в Україні, зміцнити її кордон з Україною і зупинити зростання потоку зброї, обладнання та бойовиків через кордон з метою досягнення швидких і відчутних результатів у плані деескалації.
Проте, на жаль, Росія не змінила свого курсу. Цього тижня ми всі оголосили додаткові скоординовані санкції проти Росії, в тому числі санкції проти окремих компаній, які працюють у ключових секторах російської економіки. Ми переконані, що це необхідно, щоб продемонструвати російському керівництву, що воно мусить припинити свою підтримку сепаратистів у східній Україні й відчутно брати участь у створенні необхідних умов для політичного процесу.
Ми, як і раніше, переконані, що має бути політичне рішення в нинішньому конфлікті, який спричинює постійне зростання кількості жертв серед мирного населення. Ми закликаємо до мирного врегулювання кризи в Україні і підкреслюємо потребу втілення мирного плану Президента Порошенка без подальшого зволікання. Заради цього ми закликаємо всі сторони встановити термінове, справжнє і стабільне загальне припинення вогню на підставі Берлінської декларації від 2 липня з метою збереження територіальної цілісності України. Ми закликаємо Росію використати свій вплив на сепаратистські групи й забезпечити ефективний прикордонний контроль, у тому числі залучивши спостерігачів ОБСЄ. Ми підтримуємо ОБСЄ і Тристоронню контактну групу як головних учасників створення умов для припинення вогню.
Росія досі має змогу обрати шлях деескалації, який призведе до відміни цих санкцій. Однак якщо вона цього не зробить, ми готові й далі підвищувати ціну її негативних дій.