Євроінтеграція Західних Балкан – прогресу не видно

westBalk

У звітах Європейської Комісії про прогрес країн Західних Балкан, які прагнуть стати членами ЄС, відзначено, що Албанія та Північна Македонія готові розпочати переговори про вступ, але цьому заважає Болгарія.
Чорногорію розкритикували за політичні чвари, які перешкоджають реформам.
Боснії і Герцеговині нагадали, що євроінтеграція це не тільки слова. але і дії.
Косово пообіцяли розгянути питання безвізу.
🇲🇰 У звіті ЄК зазначається, що Північна Македонія продовжує виконувати критерії для початку переговорів про приєднання до Європейського Союзу. Країна отримала високу оцінку за досягнення прогресу майже у всіх ключових сферах, включаючи верховенство права, свободу слова та боротьбу з організованою злочинністю, хоча ЄК і критикує Скоп’є за повільні темпи реформування судової влади .
В той же час, підкреслюється, що для початку переговорів про вступ необхідно вирішити двосторонні питання між сусідніми Північною Македонією та Болгарією.
Як відомо, Софія заблокувала початок переговорів про приєднання Скоп’є наприкінці 2020 року, посилаючись на розбіжності двох країн щодо поглядів на історічні питання та думок про македонську національну ідентичність.
🇦🇱 У доповіді щодо Албанії Європейська комісія зазначає, що країна досягла «відчутних» та «стійких» результатів, продовжуючи реалізацію реформ. Відзначено прогрес у судовій системі та боротьбі з корупцією. В той же час, ЄС вважає, що країні потрібно зробити більше для покращення політичного діалогу між правлячими партіями та опозицією, а також в сфері свободи слова.
Втім, дата початку вступу Албанії залишається невизначеною через болгарську блокаду Північної Македонії, оскільки більшість країн ЄС вважають за краще розпочати просування Тирани та Скоп’є до ЄС в пакеті.
🇲🇪 Оцінюючи прогрес Чорногорії, яка вже перебуває у процесі переговорів про вступ, Єврокомісія відзначає глибокий розкол в політичної площині після минулорічних виборів та суперечки в правлячої більшості, які уповільнюють реформи.
У звіті йдеться про те, що Чорногорія досягла обмеженого прогресу у сфері верховенстві права, а також не досягла жодних відчутних результатів у впровадженні ключових судових реформ. Зазначено, що низка призначень суддів очікує на розгляд у парламенті через неможливість забезпечити підтримку більшості.
У доповіді також повідомляється, що спроможність Чорногорії подолати контрабанду тютюну та відмивання грошей поки що не на бажаному рівні, а корупція залишається поширеною у багатьох сферах.
🇧🇦 Порівняно з усіма іншими країнами, Боснія і Герцеговина отримала найменш сприятливу оцінку від Європейської Комісії. “У Боснії та Герцеговині стратегічна мета інтеграції до ЄС не перетворилася на конкретні дії”, – зазначається у доповіді. Хоча деякі значні кроки, за оцінкою ЄК, все ж були зроблені. Йдеться про проведення місцевих виборів у місті Мостар після 12 -річної перерви.
ЄК зазначає, що загалом політичне середовище в країні залишається поляризованим, політичні лідери продовжують неконструктивні суперечки, які перешкоджають загальному прогресу щодо ключових пріоритетів євроінтеграцї. Негативним симптомом є і те, що країна зменшила рівень синхронізації своєї політики із зовнішньою політикою та політикою безпеки ЄС.
Країні “доведеться здійснити критичну масу реформ, перш ніж Комісія може порекомендувати надати країні статус кандидата”, наголошує Єврокомісія.
🔷 У доповіді про Косово йдеться, що протягом більшої частини минулого року ситуація відзначалася політичною нестабільністю, яка перешкоджала роботі над прийняттям законодавства, необхідного для євроінтеграційних реформ.
Ситуація на північному Косово, де домінує сербське населення, названа “складною”.
Критикує ЄС процес здійснення правосуддя за його повільність, неефективність та вразливість до політичного впливу.
Корупція названа поширеною проблемою, яка «залишається предметом серйозної занепокоєння”.
У сфері свободи висловлюється занепокоєність щодо тиску журналістів.
У звіті йдеться, що Європейська Комісія дотримується своєї оцінки від липня 2018 року про те, що Косово виконало всі критерії лібералізації візового режиму, і Європейській Раді його слід розглядати це питання як невідкладне.

Балканський оглядач

 

Джерело: https://balkaninsight.com/2021/10/19/albania-north-macedonia-ready-for-eu-accession-talks-european-commission/?fbclid=IwAR3GnKKP2kwwJ8QWxnyCvFhvuFFMIuHX0p8CXPSRclIXOWPDy1M-xO7YUWk

Малюнок: https://www.economist.com/europe/2021/08/12/six-balkan-nations-keep-trying-to-join-the-european-union?fbclid=IwAR0ts2hFN4uQQWjLaDrcsm-KTabNWEvHtnGptLR684hyKnOQB3Ea6XZIkjs

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа