Воїни-легіонери у боротьбі за нашу і вашу свободу

Нещодавно Президент України закликав Верховну Раду невідкладно врегулювати питання військових легіонерів у складі Збройних Сил України.

«Кожен воїн, який захищає Українську державу, захищає наших людей, захищає нашу незалежність, заслуговує на визнання та максимальну підтримку. Це стосується, зокрема, тих наших воїнів – українських легіонерів, – які наразі мають громадянство інших держав, але поки що не України», – сказав він у своєму відеозверненні. За його словами, вони заслуговують бути громадянами України, також це справедливо поширити і на їхніх рідних.

Українська влада, нарешті, звернула увагу на проблему, вирішити яку потрібно було ще у період АТО або на початку повномасштабного вторгнення. Але це той випадок, коли, справді, краще пізно, ніж ніколи. Висловимо сподівання, що український парламент підтримає ініціативу Президента і вже у найближчі місяці прийме відповідні рішення.

В лавах ЗСУ добровольцями воюють представники майже усього цивілізованого світу: британці, американці, грузини, азербайджанці, литовці, французи, німці, поляки, чехи, колумбійці та інші. Далеко не усі з них прагнуть набуття українського громадянства, хоча такі випадки трапляються, адже для справжніх воїнів стає честю бути громадянином держави, суверенітет і територіальну цілісність якої вони захищають.

Але на особливу увагу заслуговують представники тих народів, які перебувають під тимчасовою окупацією московської імперії: чеченці, інгуші, башкорти, карели, татари, чуваші, ойрат-калмики, якути та інші поневолені народи. Загальновідомо, що, переважно, вони служать у чеченських добровольчих батальйонах та Сибірському батальйоні. Зрештою, до такого типу військових об’єднань варто віднести і Полк імені Кастуся Калиновського, інші білоруські підрозділи, до яких належать білоруси, які виборюють справжню свободу і незалежність для свого народу.

Для більшості воїнів із цих підрозділів питання врегулювання їхнього юридичного становища в Україні є надзвичайно актуальним. Вже сам факт наявності у них російського чи білоруського громадянства створює чимало проблем. Вони стосуються і справи рекрутингу, і перебування на території України, а, особливо, перспектив у майбутньому. Усі бійці-легіонери щиро вірять у здобуття свободи їхніми народами вже у найближчій перспективі. Власне, саме заради цього вони вступали до добровольчих підрозділів, і, борючись за визволення України, формують прототипи власних визвольних армій. Водночас, тут і зараз виникає ряд супутніх питань: пересування по території України в часі відпустки чи поранення, місце перебування після демобілізації, безпека рідних і близьких та багато інших.

Зрештою, питання створення максимально зручних умов перебування в Україні для добровольців-легіонерів є справою честі самої України, яка поступово стає центром підтримки боротьби поневолених народів. Саме тому Антиімперський Блок Народів неодноразово звертався до української влади із конкретними пропозиціями щодо врегулювання означених питань. Важливо, що нас почули!

Відповідні заяви лунали і від ряду об’єднань поневолених народів. Так, у зверненні від Коаліції та Кавказького Союзу йшлося: «Насамперед, немає достатньої законодавчої бази використання громадян Росії на війні проти держави-терориста. Чеченців, дагестанців, чувашів, татар та інших не питали, чи хочуть вони мати паспорт Росії. Однак, незважаючи на збройну боротьбу проти держави-терориста, ми відчуваємо деяку юридичну вразливість поряд із представниками нашого супротивника… Одним із можливих рішень, які можуть виправити цю ситуацію, є створення повноправного юридичного статусу для іноземних добровольців (з наявністю перспектив подальшого життя в мирній Україні), що додатково мотивує бійців бути для України захисниками її безпеки та суверенітету».

Отож, тепер справа за українськими законотворцями. На сьогодні склались усі передумови для невідкладного прийняття рішення щодо врегулювання юридичного статусу воїнів-добровольців. Сподіваємось, воно буде спрямованим на державний захист та підтримку усіх, хто зі зброєю в руках бореться за визволення України і розвал московської імперії.

Олег Вітвіцький,

виконавчий директор Антиімперського Блоку Народів

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа