Волл Стріт Джорнел: Росія перед дилемою: як з користю спалити “гарматне м’ясо”

Russian conscripts

Міністр оборони Росії заявив, що 200 000 чоловік пішли в армію в рамках мобілізації, яка почалася минулого місяця, оскільки швидке просування українських військ на окуповані Росією території випереджає здатність Москви надіслати підкріплення.

Припущення про те, що Росія вже пройшла дві третини шляху до мети, озвучене міністром Сергієм Шойгу минулого місяця, сталося після критики процесу призову, зокрема з боку президента Росії Володимира Путіна. Але це викликає питання щодо того, чи зможе виснажена російська армія впоратися з величезною кількістю новобранців і ефективно їх використати.

Західні військові аналітики кажуть, що Москва зіткнулася з дилемою. Можна б кинути погано підготовлені війська на лінію фронту, щоб спробувати зупинити втрати, але, імовірно, це мало вплине на імпульс війни.

Або можна би почекати до наступного року та надіслати краще навчені та оснащені війська, які потенційно могли б змінити ситуацію на полі бою. Але на той час українські війська можуть досягти значних успіхів.

«Це не допоможе росіянам, принаймні цієї зими, і вони цілком можуть втратити позиції до часу введення підкріплень», — сказав Лоуренс Фрідман, почесний професор військових досліджень у Королівському коледжі Лондона.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов в інтерв’ю заявив, що Росія наразі мобілізувала 200 тисяч осіб. “Частина з них уже на фронті, частина вже захоплена в полон, а частина вже знищена”, – сказав він. «Мобілізованих відправляють на фронт ще до екіпірування», – сказав він.

Генрі Бойд, науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні, сказав, що кинути в бій погано мотивовані, навчені та екіпіровані сили «це найгірший з усіх можливих виборів».

У коментарі, оприлюдненому Міноборони Росії, пан Шойгу повідомив, що новобранців навчатимуть на 80 полігонах і шести навчальних центрах. Міноборони також опублікувало відео, на яких видно, як мобілізовані військові прибувають у підконтрольні Росії райони Луганська, щоб приєднатися до бою, і їх радо зустрічають місцеві жителі, закликаючи чоловіків «звільнити» регіон і забезпечити свою безпеку.

На перший погляд, 300 000 нових солдатів можуть значно змінити війну в Україні. За оцінками Заходу, Росія направила в Україну 150 000 військових на початку війни і десятки тисяч військових з того часу як підкріплення.

За оцінками США, близько 80 000 військових загарбників були вбиті, поранені або взяті в полон, хоча це, ймовірно, не включає неросійські армійські групи, такі як проксі-ополчення зі Східної України та приватні військові компанії.

Пан Шойгу заявив, що минулого місяця було вбито близько 6000 російських військових. Хоча дані українських і російських акаунтів у соціальних мережах свідчать про те, що деяких новобранців поспішно відправляють на передову, незрозуміло, в якому масштабі це відбувається, і чи це робиться систематично.

Високопоставлений військовий чиновник США заявив у понеділок, що новомобілізовані сили не вводилися в Україну у великих масштабах. Дара Массікот, старший науковий співробітник Rand Corp., сказала, що часткова мобілізація, якій пан Путін довго чинив опір, свідчить про те, що тимчасові зусилля зі збільшення бойових сил, пошук добровольців і вербування у в’язницях добігають кінця.

За її словами, одним із можливих короткострокових видів використання військовозобов’язаних було б залучити їх до небойових завдань, таких як укомплектування блокпостів, щоб дозволити більш досвідченим військам рухатися на фронт.

Але вона додала, що деякі докази вказують на те, що новобранці переміщуються у формування, які вже вичерпані. «Реальність свідчить про те, що вони направляють цих людей безпосередньо в ці розбиті підрозділи, де вони не будуть доданою цінністю і не сприятимуть боєздатності», — сказала вона.

Пан Данілов сказав, що він розуміє, що будуть сформовані нові батальйони, «але для цих сил потрібен час, щоб їх навчити, спорядити, і їм потрібна мотивація», якої у них немає. Він згадав, як цього року з добровольців у Третьому армійському корпусі Росії були сформовані нові підрозділи та як вони відступили під час наступу українських сил у Харківській області на початку цього місяця. “У них немає шансів”, – сказав він.

Під питанням і ефективність російської мобілізаційної інфраструктури. Пані Массікот сказала, що системі дозволили атрофуватися протягом десяти років. «Вони знають, що нічого не робили з нею протягом десятиліття, насправді, і очікувати, що ця система раптом оздоровиться та буде добре працювати, є дуже проблематичним припущенням», — сказала вона.

Пан Бойд з IISS сказав, що зусилля Росії з 2008 року з модернізації армії роблять більший акцент на професійній армії з солдатами-контрактниками, а не призовниками. «Те, що ви маєте зараз, є логічним наслідком того, що системі мобілізації, яка значною мірою ігнорується та має недостатнє фінансування, раптом доводиться виконувати багато дуже складних адміністративних речей із залученням місцевих чиновників, які не обов’язково навчені чи призначені відповідно до своєї спроможності виконувати це ,” сказав він.

Аналітики кажуть, що базова підготовка в російській армії зазвичай займає три-чотири місяці, цього часу достатньо лише для отримання елементарних навичок. Але багато потенційних інструкторів та тренерів або були убиті чи поранені в Україні, або все ще воюють там.

Пані Массікот сказала, що в процесі є «каскад людей, які зникли безвісти, тому що вони воюють в Україні, їх вбивають в Україні».

У деяких випадках призовники, ймовірно, навчають призовників у польових умовах.

Минулого тижня пан Путін визнав помилки в процесі набору, які необхідно було виправити, що відображало критику щодо того, що людей, які не є резервістами, на місцях залучали на службу.

У публічних коментарях у понеділок британська оборонна розвідка заявила, що «незвичайно швидке визнання паном Путіним проблем свідчить про неефективність мобілізації протягом першого тижня», заявивши, що місцеві чиновники, ймовірно, не мають чіткого розуміння масштабів та правового обґрунтування кампанії. «Оскільки призвані резервісти продовжують збиратися в наметових транзитних таборах, російські офіційні особи, ймовірно, намагаються забезпечити навчання та знайти офіцерів для керівництва новими підрозділами», – йдеться в повідомленні.

У зв’язку з тим, що мобілізація поки що принесла лише незначне підкріплення в Україну, лояльні Києву чиновники кажуть, що встановлена ​​Москвою влада почала таємний призов місцевих жителів в окупованих Росією районах, і намагається зміцнити оборону проти наступаючих українських сил.

«У місті почалася повномасштабна мобілізація», — заявив у понеділок Іван Федоров, український мер Мелітополя Запорізької області, який перебуває у вигнанні. «Мета полягає в тому, щоб 3000 волонтерів були готові до 10 жовтня».

Пан Федоров сказав, що мешканці, які відмовляються воювати, повинні запропонувати людей на їхнє місце, хоча він не надав доказів на підтвердження цієї заяви.

Пан Шойгу також сказав, що регулярний щорічний призов Росії буде скорочено на 7500 чоловік до 120000 і відкладено на місяць до листопада. «Пізній початок циклу свідчить про зростаючий тиск на здатність Росії навчати та екіпірувати велику кількість новопризваного персоналу», — заявила британська оборонна розвідка у вівторок.

Джерело: The Wall Street Journal

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа