The New York Times: все більше доказів військової катастрофи на Донці проколюють російську бульбашку пропаганди

15ukraine-blog-bridge-russia-bloggers-01-jumbo

Anton Troianovski and Marc Santora

Знищення російського батальйону, коли він намагався перетнути річку на північному сході України минулого тижня, є одним із найсмертоносніших бойових дій у війні, а оцінки, засновані на загальнодоступних доказах, свідчать про те, що понад 400 російських солдатів було вбито або поранено.

І в міру того, як масштаби того, що сталося, стають все більш чіткими, катастрофа, схоже, проривається через жорстко контрольовану Кремлем інформаційну бульбашку.

Мабуть, найбільш вражаючим є те, що провал російської битви резонує з постійними проросійськими військовими блогерами — деякі з яких є військовими на передовій — які достовірно публікують у соціальній мережі Telegram заяви про російський успіх та українську боягузтво.

«Коментар цих широко читаних мілблогерів може розпалити в Росії сумніви щодо перспектив Росії у цій війні та компетентності російських військових лідерів», — написав на вихідних Інститут вивчення війни, який базується у Вашинґтоні.

Як повідомлялося, 11 травня російське командування направило близько 550 військовослужбовців 74-ї мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії для форсування річки Донець біля Білогорівки, що на сході Луганщини, в спробі оточити українські війська поблизу Рубіжного.

sauron

Супутникові знімки показують, що українська артилерія зруйнувала кілька російських понтонних мостів і спустошила щільне зосередження російських військ і техніки навколо річки.

Інститут вивчення війни, посилаючись на аналіз, заснований на загальнодоступних знімках, вказав, що могло бути до 485 вбитих або поранених російських солдатів і знищено понад 80 одиниць техніки.

Оскільки новини про втрати на переправі в Білогорівці почали поширюватися, деякі російські блогери, схоже, не стрималися в критиці, на їхню думку, некомпетентного керівництва.

«Я довго мовчав», — сказав у відео, опублікованому в п’ятницю, Юрій Подоляка, військовий блогер із 2,1 мільйоном підписників у Telegram, зазначивши, що досі уникав критики російських військових.

«Останньою краплею, яка переповнила моє терпіння, стали події навколо Білогорівки, де через дурість — наголошую, через дурість російського командування — спалили щонайменше одну батальйонну тактичну групу, можливо, дві».

Пан Подоляка висміяв позицію Кремля про те, що війна йде «за планом». У п’ятихвилинному відео він сказав своїм глядачам, що насправді російській армії не вистачає функціональних безпілотних дронів, обладнання нічного бачення та іншого комплекту, «якого катастрофічно не вистачає на фронті».

«Так, я розумію, що на війні не може бути без проблем», – сказав він. Але коли три місяці тривають одні й ті ж проблеми, і, здається, нічого не змінюється, то у мене особисто і фактично у мільйонів громадян Російської Федерації починають виникати запитання до цих керівників військової операції».

Інший популярний блогер, який називає Starshe Eddy у Telegram, написав, що той факт, що командири залишили таку частину своїх сил відкритими, є «не ідіотизмом, а прямим саботажем».

А третій, Владлен Татарський, повідомив, що наступ Росії на сході просувається повільно не лише через відсутність розвідувальних безпілотників, а й «цих генералів» та їхню тактику.

«Поки ми не отримаємо прізвище військового генія, який поклав БТГ біля річки, і поки він за це не відповість публічно, ніяких військових реформ у нас не буде», – написав пан Татарський.

Західні військові аналітики також вивчали знімки і стверджують, що спроба переправи продемонструвала приголомшливий брак тактичного сенсу.

Вони припустили, що російські командири, відчайдушно прагнучи досягти прогресу, прискорили операцію. Деякі також припускали, що це було відображенням безладу в російських рядах.

Якщо підрахунки про те, що сотні солдатів загинули або отримали поранення, виявляться точними, це буде одне з найсмертоносніших відомих боїв війни.

У квітні на борту російського чорноморського флагмана “Москва” перебувало понад 500 моряків, коли його вразила українська ракета. Кремль спершу наполягав, що всіх моряків було врятовано, згодом заявив, що один був убитий. Але незважаючи на те, що сім’ї зниклих моряків публічно вимагали відповідей, Кремль здебільшого зберігав офіційне мовчання щодо долі екіпажу, що є частиною масштабної кампанії з придушення поганих новин.

Джерело: nytimes

Автори:

Антон Трояновський є керівником московського бюро The New York Times. Раніше він був головою московського бюро The Washington Post і дев’ять років провів у The Wall Street Journal в Берліні та Нью-Йорку. @antontroian

Марк Сантора — редактор міжнародних новин у Лондоні, який зосереджується на останніх новинах. Раніше він був головою Бюро Східної та Центральної Європи у Варшаві. Він також багато звітував з Іраку та Африки. @MarcSantoraNYT

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа