Anonymous активно атакує Росію в кіберпросторі від початку першого дня нападу на Україну 24 лютого.
Офіційна емблема хакерської групи Anonymous
В неділю хакерська група Anonymous зламала російські стрімінгові сервіси, вразивши Wink і Ivi, а також телеканали «Россия 24», «Перший канал» і «Москва 24», щоб транслювати кадри війни з Україною.
Anonymous також опублікував у Twitter фотографії, на яких видно, що замість звичайного мовлення з’явилося повідомлення про те, що «звичайні росіяни проти війни» та закликали росіян протистояти нападу їхнього уряду на Україну.
The hacking collective #Anonymous hacked into the Russian streaming services Wink and Ivi (like Netflix) and live TV channels Russia 24, Channel One, Moscow 24 to broadcast war footage from Ukraine [today] pic.twitter.com/hzqcXT1xRU
— Anonymous (@YourAnonNews) March 6, 2022
Протягом останніх днів угруповання взяло на себе відповідальність за декілька кібератак, включаючи DDOS-атаки та повне закриття урядових сайтів, що призвело до проблем російських ЗМІ та урядового сектору, робота яких в Інтернеті зупинилася.
Безперечно, ця група була зайнята справами від закриття офіційного сайту Кремля до російських «пропагандистських» новин. Однак це скоріше неформальний колектив, ніж уніфікована структура, що ускладнює повне покладання нападів на них.
Цілями Anonymous в минулому були ЦРУ, Церква Саєнтології та Ісламська держава. У 2010-х роках у США були проведені масові арешти ймовірних членів.
Пухка структура групи також може кардинально змінити її цілі, а також хакерів, яких вони залучають. Хоча теоретично будь-хто міг би скористатися рукою Anonymous, група виглядає більш організованою у випадку української війни та набагато більше зосереджена на власному «оголошенні війни» Росії.
Російсько-український етап висвітлив важливість кіберпростору на сучасному полі бою. Навіть інтернет-супутникова система Ілона Маска Starlink зазнала збоїв майже відразу після того, як її запровадили в Україні.