Ігор Лосєв
У сучасній путінській росії громадяни змушені або підтримувати путінський злочин проти України або мовчати. Будь-які виступи караються. Та й скільки їх залишилося громадян, одиниці, а решта то темна маса людей, котрі вимагають знищити всіх українців. На цьому тлі стало сенсаційно те, що трапилося в Санкт-Петербурзі. Там 19-річна студентка університету вийшла до пам’ятника Тараса Шевченка з плакатом на якому були написані патріотичні вірші великого українця. Дівчину негайно заарештували і відбувся суд. На суді вона сказала, що росія веде злочинну геноцидну війну проти України і що студентка Дар’я Козирєва мріє про перемогу України, про повернення всіх українських земель, захоплених російськими агресорами. Вона прочитала присутнім коротку лекцію з історії України. Дар’я сказала, що навіть великі люди помиляються і такою трагічною помилкою гетьмана Богдана Хмельницького була нещасна Переяславська рада, за яку Україні довелося розплачуватися століттями неволі.
Вона віддала належне героїчній боротьбі гетьмана Івана Мазепи проти російського деспотизму. Студентка висловила віру в те, що Україна переможе. Суддя неодноразово переривав її виступ і вимагав, щоб вона цитувала Шевченка…. російською мовою. Після засідання Дар’ю Козирєву поліцаї вивели на вулицю, посадили в автівку і відвезли в тюрму. Тюрма це погано, а російська тюрма – це жахливо.
Дай Боже дівчині сил, щоб усе це витримати.
Я розумію, що цей героїчний вчинок ні на що не вплине і нічого не змінить, бо на одну цю героїню припадають мільйони підлого російського бидла. Але це все одно приємно, бо це промінь світла в темному царстві.
Її вчинок висвітлює абсолютну моральну дегенерацію і деградацію російської маси, бо суспільства там вже давно немає.
Ще в радянські часи молодий офіцер Джохар Дудаєв сказав своїй дружині: «Росіяни не мають честі». Українці інколи про це забувають і намагаються співпрацювати з росіянами як з нормальними людьми і бувають за це жорстоко покарані. В 2014 році на Донбасі під Іловайськом наші добровольці виходили з оточення під «чесне слово» російських офіцерів. Але звідки візьметься «чесне слово» у того, хто позбавлений честі? Коли наші пішли по шляху, вказаному російськими офіцерами як безпечний, їх там уже чекала засідка, загинуло понад 400 наших хлопців… Тисячу разів мав рацію письменник Євген Гуцало, котрий сказав, що в кожній українській хаті має висіти плакат з написом – «Не вір москалю!». Потім я читав коментарі москалів на цей сюжет із російського суду. Вони закликали дати Козирєвій більше покарання (суд їй присудив 2 роки і 8 місяців ув’язнення), найжорстокіше з нею поводитися та іншим чином демонстрували свою підлість і нелюдяність.
Це мені нагадало реакцію російського критика Віссаріона Белінського на покарання Тараса Шевченка (солдатська служба в пустелях Казахстану і три роки заборони писати та малювати). Белінський тоді написав, що, на відміну від суддів, він би дав Шевченкові жорстокіше покарання. І тоді (а це було ще в радянські роки) я згадав, як у школі та університеті мені розповідали про Белінського як «революційного демократа» і замислився, а які ж в росії реакціонери, якщо там такі демократи…
Як тут не згадати слів поета Пушкіна про російськи народ (ці слова страшенно не полюбляють цитувати в росії):
«Народ байдужий до найменшого обов’язку, до найменшої справедливості, до найменшої правди, народ, що не визнає людську гідність, що абсолютно не визнає ані вільної людини, ні вільної думки».