Росія між фашизмом і комунізмом

Ігор Лосєв

Наші західні партнери досі бояться називати Росію фашистською, як воно є насправді, воліючи використовувати сором’язливу категорію «авторитарна». У цій країні поширена така ненависть до українців, що нагадує ненависть німецьких нацистів до євреїв. З екранів російського ТБ лунають заклики до фізичного винищення українців, їхньої мови і культури. Наприклад, російська пропагандистка Скабеєва вимагає: «Змішати їх усіх із землею!» Пропагандист Мардан: «Нищити Харків квартал за кварталом!»

А депутат державної думи РФ Матвєічев хоче щоб «За будь-яку спробу розмовляти українською були суворі покарання».

У російських ЗМІ цілком відкрито закликають до геноциду українців, щоб не було такої нації. Мав рацію російський політичний діяч Борис Березовський, який, тікаючи до Великої Британії (де його все одно знайшли і знищили агенти Путіна), на прощання сказав: «Російський фашизм буде страшнішим за німецький».

У нас і на Заході ще є люди, що намагаються довести, що радянський комунізм (за його загальної негативної оцінки) був усе ж таки кращим за німецький нацизм. Колись, ще за комуністичних часів, болгарський доктор філософії Желю Желєв, який став першим президентом некомуністичної Болгарії, написав фундаментальну книгу-дослідження «Фашизм». Там не було жодного слова про комуністів, але вони себе впізнали і Желєв знав одного солдата болгарської народної армії, якого запроторили на 4 роки у в’язницю за те, що читав книжку Желєва. Вже у демократичній Болгарії її президент у передмові до нового видання свого дослідження написав:

«Якщо між фашизмом і комунізмом є якісь відмінності, то всі вони не на користь комунізму».

Справді. Є такі факти, феномени. Наприклад, Розенштрассе. Це вулиця в Берліні, де були розташовані спецслужби нацистської Німеччини. Там у 1943 році зібралося кілька сотень німецьких жінок, які зажадали, щоб з ув’язнення звільнили їхніх чоловіків-євреїв, яких збиралися відправити до таборів смерті. Нацисти звільнили цих чоловіків і до кінця війни їх не чіпали.

А тепер уявіть собі, що десь у 1937 році в Москві на Лубянській площі зібралися б дружини «ворогів народу», зажадали б їх відпустити. Що комуністична влада зробила б з цими жінками? А феномен Розенштрассе був настільки вражаючим, що після Другої світової війни під такою назвою було знято фільм у Голівуді.

Інший приклад. У світі є знаним ім’я видатного німецького філософа і соціолога Макса Вебера. Він мав брата Альфреда Вебера, який був ректором одного з німецьких університетів.

Після приходу до влади нацистів вони «прикрасили» будинок університету нацистськими прапорами. Альфред Вебер викликав до себе завгоспа і наказав зняти ці ганчірки. Нацисти «жорстоко» вчинили з ректором: вони відправили його на хорошу німецьку професорську пенсію. Уявіть, що зробили б з радянським ректором, якби він так учинив. Навіть не за Сталіна (там би просто розстріляли), а за Хрущова чи Брежнєва?

Мудрою людиною був болгарський президент Желю Желєв…

Нині у фашистській Росії населення зазомбовано так, як здається, не було за Гітлера в Німеччині і за Мао Цзедуна в Китаї.

Путіну вдалося геть знищити (й без того невелику) здатність росіян до критичного, логічного мислення. А може й до мислення взагалі…

У нас з російськими військовополоненими працює психолог і соціолог Володимир Золкін. Ось його враження:

«Росіянам начхати на себе, родичів, свій дім, своє місто, свою країну. Їм начхати на все людство. Їм здохнути не страшно, вони у принципі хочуть, щоб цього світу не стало. Тому що їм гидко жити». Важко назвати їх людьми, якісь істоти, біороботи… У їхніх заявах немає логіки, розмови з ними безглузді. Вони не можуть мислити самостійно. Те, що навіює їх пропаганда, стає їхньою думкою.

Ще в 1932 році академік Іван Павлов, Нобелівський лауреат, у статі «Про російський розум» написав: «Мушу висловити свій сумний погляд на російську людину вона має настільки слабку мозкову систему, що не здатна сприймати дійсність як таку. Для неї існують тільки слова. Її умовні рефлекси координовані не з діями, а зі словами». Ця людина не здатна співставляти слова і думки з реаліями навколишнього світу. Тому російська людина є ідеальним об’єктом для будь-якої пропаганди. Наш народ також тривалий час був жертвою радянської і російської пропаганди. Але геноцидна війна Росії проти нас відкрила очі. Нині абсолютна більшість українців відчуває до Росії ненависть, презирство і гидливість.

Тепер Росії дають такі оцінки, яких вона заслуговує. Герой оборони Миколаїва генерал-майор Марченко на запитання журналістів, які почуття у нього викликає Росія, відповів: «Ненависть». До речі, мати генерала росіянка з Архангельська… А генерал-лейтенант українських спецслужб Василь Богдан визначив Росію як фашистську державу.

Колись російський філософ, історик і православний священик Георгій Федотов написав: «Для самої Росії примусове продовження імперського буття означало б втрату надії на її власну свободу…

Як московське самодержавство було ціною, сплаченою за експансію, так фашизм є єдиним ладом, здатним продовжувати існування каторжної імперії». От фашизм сьогодні якраз і продовжує існування каторжної чекістсько-кримінальної імперії Путіна.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа