Російський сценарій на Сході та його виконавці

Починаючи з 11 квітня, у східних регіонах України антиукраїнськими силами за ініціативи та підтримки Росії реалізовується сценарій, який був раніше запланований на 8 квітня, однак тоді був зірваний зусиллями українських «силовиків».

Сенс сценарію

Захопити якомога більшу кількість будівель органів місцевої влади та силових відомств, військових об'єктів. За рахунок захопленої зброї озброїти якомога більшу кількість населення, яке симпатизує екстремістам. В цілому - максимально дестабілізувати обстановку в регіоні.

Мета сценарію

Тактична. Дати можливість Росії під час зустрічі в Женеві 17 квітня ставити питання про «нелегітимність» української влади, яку не сприймають цілі регіони України, і яка не контролює ситуацію в країні.

Стратегічна. Завдання-мінімум - домогтися федералізації України. Завдання-максимум - розколоти Україну і вивести з її складу дестабілізовані регіони, проголосивши їх «незалежними» квазідержавними утвореннями.

За висновком групи «Інформаційний Спротив», сценарій приєднання даних регіонів до РФ в даний час малоймовірний.

Задіяні сили

1. ГРУ ГШ ЗС РФ. Представлено мережею координаторів на території України і в прикордонних районах Росії. За останні 2 доби відзначається широке підключення координаторів ГРУ, задіяних раніше в здійсненні «кримського сценарію».

Також на територію України закинуті окремі підрозділи ГРУ, інфільтровані через держкордон через «коридори», забезпечені за підтримки українських екстремістських сил. Їх завдання - безпосередня допомога екстремістам при захопленні об'єктів в невеликих населених пунктах («зелені чоловічки»).

У цьому зв'язку нас особливо насторожує той факт, що на даний момент на аеродромах в прикордонних районах Росії (в основному - Ростовська область) зосереджено близько 240 одиниць армійської авіації, в основному - багатоцільові і транспортно-бойові вертольоти. Вони можуть бути використані для закидання в східні регіони України додаткових російських підрозділів і диверсійно-розвідувальних груп.

Управління силами ГРУ - через структурний підрозділ ГРУ в Ростові-на-Дону.

2. ФСБ РФ. Представлено агентурною мережею, завдання якої - широкомасштабне вербування українських громадян у східних регіонах. З подальшим використанням цих громадян як в окремих диверсійних операціях, так і у широкомасштабних акціях екстремістів, що координуються ГРУ.

Управління силами ФСБ - безпосередньо з Москви.

3. Екстремісти (сепаратисти). Зареєстровані та незареєстровані громадські організації (рухи), що є інструментом виконання наказів, які йдуть через мережу координаторів ГРУ.

Фінансуються за трьома основними каналами:
1) кошти,
які йдуть з Росії безпосередньо через координаторів;
2) кошти,
які йдуть з Росії через уряд Криму;
3) місцеві олігархи.

4. Представники місцевого населення, які не входять в організації. Це «гарматне м'ясо», гостро необхідне організаторам подій в якості «масовки». Частково - «ідейні» елементи, які ненавидять Україну і симпатизують Росії, але здебільшого - приймають участь за гроші.

“Інформаційний Спротив”

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа